خط داغ

 • "سرايدار" راوي روايت تمام نشدني

  راويان صحنه ديگر روايتي از يك قصه نمي‌كنند.

 • حکیم، مولانا را با راک می خواند

  صحنه همان صحنه است اما این بار نوازنده ها ساز هایی متفاوت در دست دارند ساز هایی که نوای آن این بار دل جوانان را شاد می کند و سپید مویان لذتی وافر از کلام آن می برند.

 • در اختتامیه نمایشگاه «ایران و ارمنستان خاطره یک سرزمین» اعلام شد؛

  تلاش ایران برای جهانی کردن کلیسای «وانک» اصفهان

  معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران بعد از ثبت سه کلیسای ارزشمند در فهرست میراث جهانی، تلاش می‌کند سایر کلیساهای ارامنه مانند «وانک» اصفهان را نیز به این پرونده اضافه کند.

 • مادر سه شهید دفاع مقدس درگذشت

  مادر شهیدان «شعبان‌علی، حجت‌الاسلام اکبر و اصغر زینلی مبارکه» از شهدای استان اصفهان پس از تحمل سختی و رنج بیماری در سن 76 سالگی دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

 • انتخاب یک فیلم از اصفهان در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی

  یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی این روزها با معرفی آثار برگزیده از بین 693 اثر در حال اجراست و قرار است فیلم‌های معرفی شده در تاریخ 25 تا 28 دی در سینما فلسطین تهران اکران شوند.

 • پل در خورشید، پلی جدید در موسیقی می سازد

  گروه موسیقی پل لایه های جدیدی از موسیقی سنتی را کنار می زند و روی صحنه خورشید موسیقی سنتی را شیرین تر می نوازند.

 • "شطرنج روی آب" در صحنه سیاه و سفید فرشچیان

  فرقی نمی کند کجا ایستاده باشی همین که زیر پایت سیاه یا سفید باشد یعنی در صحنه بزرگ شطرنج روزگار هنوز جای پایت سفت است، هنوز داری از قانون این بازی پیروی می کنی و ممکن است هر آن اسبی چهار نعل به سوبت بتازد یا فیلی زیر پا له ات کند، اما فرقی نمی کند در قانون این بازی تمام مهره ها روزی از میدان خارج می شوند و چه بهتر می شد اگر قانون ها را از سر می نوشتند تا شاید به جای اینکه رو در روی هم بایستیم کنار هم باشیم.

 • ساز عقیلی در اصفهان کوک شد

  سازها یک به یک کوک می‌شوند و کاغذ نت‌ها روبروی نوازنده قرار می‌گیرند و رهبر گروه بر جای خود قرار می‌گیرد و خاطر مخاطبان را با هدایت سازها و بلند شدن نوای موسیقی به گذشته می‌برد به روزگارانی که پدرسالار طرفداران پر و پا قرص خود را داشت.

 • برگزاری سه دوره فیلم‌نامه‌خوانی در اصفهان

  یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف فیلم‌های ایرانی از نگاه کارشناسان، در فیلم‌نامه‌های ضعیف و نحوه نگرش به موضوعات از سوی نویسندگان فیلم‌نامه عنوان می‌شود.

 • پروانگی گروه سل در خورشید بال می گشاید

  گروه سل 11قطعه را در هنرسرای خورشید با نام پروانگی اجرا خواهد کرد.

 • سینما ایران برای همیشه می خوابد؟

  قرار بود لباس نو بر تن کند این کهنه پوش اصفهان، اما انتظار نداشتند که پروژه کمال بتواند چنین یکه تازی کند و حالا همگی منتظر باشند که سینما فرو بریزد تا یک پاساژ دیگر در اصفهان قد علم کند، چه بر سرمان آمده است که فراموش کرده ایم این کهنه پوش، فرهنگ و هنر این شهر را به دوش می کشد، این شهر به پرده بلند این سینما نیاز دارد تا هم چنان فرهنگ و هنر را به تصویر بکشد.

 • همزمان با دهه فجر؛

  اردوی منطقه ای "طریق جاوید" برگزار می شود

  معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: اردوی طریق جاوید به شکل منطقه‌ای با حضور دانشجویان با موضوع امام (ره)، قرآن و انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر برگزار می شود.

 • تلخی ده هزار سیگار و شیرینی دونات در یک شب

  "در هر بسته بیست و پنج عدد سیگار قرار دارد حالا اگر این تعداد را در چهار ضرب کنیم 100 عدد سیگار و اگر در 100 ضرب کنیم ده هزار سیگار داریم و نهایت آرزوی من این است که ده هزار سیگار را بتوانم دود کنم" و این شاید آغازی باشد که پایانش شمردن ثانیه هایی است که دقیقه ای لب به سیگار نزند.