• سه شنبه ۳۱ مرداد ماه، ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 915-4391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل شرکت عمران و مسکن سازان استان اصفهان:
اولین نقاطی که در زلزله آسیب می بیند بافتهای فرسوده است

مدیر عامل شرکت عمران و مسکن سازان استان اصفهان ضمن اعلام هم‌دردی با مردم غیور آذربایجان در زلزله اخیر گفت: زلزله خیز بودن ایران اهمیت مقاوم سازی بافت فرسوده را دو چندان می‌کند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا- منطقه اصفهان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بافت فرسوده استان اصفهان غلامرضا عمرانی ادامه داد: برای جلوگیری از کشتار دسته جمعی در هنگام حوادثی چون زلزله باید همه دستگاه‌های شهری خود را در برابر نوسازی بافتهای فرسوده مسؤول بدانند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 70 هزار هکتار بافت فرسوده در سراسر کشور وجود دارد، این بافتها را بمبهای ساعتی در شهرها تشبیه کرد که منتظر چند ریشتر زلزله هستند تا خرابی زیادی در شهرها به وجود آورند.

مدیر عامل شرکت عمران و مسکن سازان استان اصفهان با اعلام وجود حدود 7هزار هکتار بافت فرسوده دراستان اصفهان در 35 شهر گفت: حمایت از نوسازی بافت فرسوده همانند همکاری در زمان زلزله باید توسط تمام دستگاه‌ها انجام شود. در زمان زلزله همه دستگاه‌ها خود را موظف به حمایت سریع از زلزله دیدگان و بازسازی و نوسازی مناطق زلزله زده می کنند اما هنگام اجرای برنامه‌های نوسازی بافتهای فرسوده هر کدام راه خود را می‌روند در صورتی که شرط عقل حکم می‌کند که علاج واقعه قبل از وقوع باید نمود .

عمرانی گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده نوسازی هر هکتار بافت فرسوده 10 میلیارد تومان هزینه دارد که با تقسیم این هزینه بین ساکنان و مالکان، دولت و شهرداری‌ها و حضور بخش خصوصی و با مدیریت مناسب می‌توان روند نوسازی بافت فرسوده را تسریع کرد.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس بررسی‌ها در هر هکتار از بافت فرسوده حدود 50درصد مناطق مسکونی است و مابقی معابر و فضاهای خدماتی شهری می‌باشد، افزود: قسمت مسکونی باید با حمایت دولت و پرداخت تسهیلات توسط مردم ساخته شود .

مدیر عامل شرکت عمران و مسکن سازان استان اصفهان  افزود: در سالهای گذشته حدود 5 هزار واحد با اعتبار بیش از 850 میلیارد ریال به این صورت ساخته شده است و با مصوبه شورای مسکن استان با حضور وزیر محترم راه و شهر سازی 5000 واحد تسهیلات جهت نوسازی بافتهای فرسوده استان اصفهان اختصاص یافت.

وی افزود: با تشکیل کارگروه نوسازی بافتهای فرسوده در استان اصفهان قدم‌های بزرگی در راستای هماهنگی بین دستگاههای موثر در بافت فرسوده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: