• سه شنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9211-3793-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بيش از 3هزار نفر در زندان اصفهان آموزش‌هاي مهارتي دیده‌اند

مدير كل آموزش فني و حرفه‌اي استان اصفهان گفت: از ابتداي سال جاري تا كنون بيش از 3 هزار نفر از مددجويان خواهر و برادر در زندان مركزي اصفهان آموزش‌هاي مهارتي را در رشته‌هاي مختلف خدماتي، فني و صنايع دستي فرا گرفته‌اند .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، ابوطالب جلالي با حضور در جشن گراميداشت سالروز سي و پنجمين پيروزي انقلاب اسلامي ايران در سالن اجتماعات زندان مركزي اصفهان اظهار کرد: امروز مجموعه زندان به يك كارگاه يا يك بنگاه اقتصادي و حرفه آموزي تبديل شده است و اين نشان از تدبير و مديريت صحيح مجموعه بوده كه فرصت‌هاي مددجويان به كسب مهارت آموزي و اشتغال زايي منجر شده است.

وی افزود : نیازسنجی دوره‌های آموزشی توجه به پروژه محوری و تولید محوری می‌تواند زمینه اصلاح و تربیت زندانیان را فراهم و از انجام بازگشت مجدد آنان جلوگیری کند.

جلالی اظهارامیدواری کرد با آمادگی کامل و فعال‌تر شدن دیگر مراکز فنی و حرفه‌ای در ایجاد و بستر و توسعه اشتغال زندانیان استان گام‌های بلندتری برداشته شود.

هم‌چنین اميري، مدیرکل زندان‌های استان اصفهان نيز با اشاره به افزایش مهارت آموزي ۶۰۰ درصدی مددجویان نسبت به سال‌هاي گذشته گفت: فعالیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در این استان زمینه اصلاح و تربیت زندانیان و توجه به آموزش و اشتغال را فراهم كرده است كه اين اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته بسيار قابل تقدير و قدرداني است.

وی با اشاره به اهداف سازمان زندان‌ها مبنی بر اصلاح و تربیت و بازگشت صحیح و مجدد  به جامعه نیز اظهار کرد: از ابتداي سال جاري تا كنون بيش از 186 دوره مهارتي در رشته‌هاي مختلف برگزار شده كه تعداد 3233 نفر مددجوي خواهر و برادر در اين دوره‌ها شركت كرده‌اند و براي تعداد 2417 نفر آزمون برگزار شده و اكنون تعداد 1126 نفر گواهينامه و تاييديه پايان دوره آموزش دريافت مي‌كنند .

در پايان اين مراسم گواهينامه تعدادي از مددجويان توسط مديران كل زندان‌ها و آموزش فني وحرفه‌اي اهدا شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: