• سه شنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 946-1092-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مقدری: انتقاد می‌کنیم اما دولت را تخریب نمی‌کنیم

دبیر کل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی گفت: انتقادهای احزاب اصلاح طلب و تحول خواه هیچ گاه به معنای تخریب یا نادیده گرفتن اقدامات سازنده دولت یازدهم نیست، بلکه این تشکل‌ها با هدف یاری رساندن به دولت به دنبال راهکاری برای کمک به بهبود شرایط کشور هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، مهدی مقدری عصر روز گذشته (دوشنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به چگونگی آغاز به کار سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در ایران اظهار کرد: از سال 1376 و پس از اخذ مجوز فعالیت سازمان از وزارت کشور، این تشکل سیاسی در قالب یک برنامه مدون و برنامه‌ریزی شده کنگره‌های رسمی خود را برگزار کرده و همواره جزء منظم‌ترین احزاب فعال و شناسنامه دار کشور بوده است.

وی از تاسیس دفاتر منطقه‌ای حزب متبوعش در بیش از نیمی از استان‌های کشور خبر داد و افزود: سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی به عنوان تنها حزب ذاتا شهرستانی کشور از همه استانداردهای لازم برای تبدیل به یک تشکل سیاسی سراسری برخوردار است و تا به امروز دفتر منطقه‌ای این حزب در 15 استان کشور تاسیس شده و فعالیت‌های تشکیلاتی خود را هم سو با سیاست‌های تعیین شده دفتر مرکزی و کمیسیون‌های دفتر سیاسی "سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی"  آغاز کرده‌اند.

دبیر کل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی از برگزاری کنگره سراسری این حزب در پایان هفته جاری با حضور مدیر کل سیاسی وزارت کشور خبر داد و گفت: اصلاح اساس نامه سازمانی، تصویب سیاست‌های انتخاباتی حزب برای حضور موفق در انتخابات دور آتی مجلس شورای اسلامی، ارایه گزارش دبیر کل و تصویب سند مالی سالانه و تصویب قطع نامه پایانی کنگره از جمله مهمترین اهدافی است که در این کنگره دو روزه دنبال می‌شود.

مقدری از برگزاری اختتامیه این کنگره در جمعه هفته جاری خبر داد و افزود: دراین مراسم که یک روز پس از جلسه داخلی درون حزبی برگزار می‌شود نمایندگان احزاب فعال اصلاح طلب کشور، اعضای دفاتر مرکزی و کمیسیون‌های دفاتر سیاسی و هیئت موسس  سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی و فعالان فرهنگی، سیاسی و اجتماعی استان حضور خواهند داشت و بعد از این مراسم نیز روسای دفاتر شهرستانی در قالب کارگروه‌های درون سازمانی به ارایه نقطه نظرات و پیشنهادات خود برای حضور پویا و موثر حزب در فعالیت‌های سیاسی خواهند پرداخت.

وی تدوین پیش نویس اصلاح اساس نامه سازمان را یکی از مهمترین دلایل برگزاری دهمین کنگره حزبی در مقطع کنونی عنوان و خاطر نشان کرد: سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی فعالیت خود را در فضای تشکیلاتی و سیاسی دهه 70 آغاز کرد و امروز احساس می‌شود که پس از گذشت 19 سال از آغاز فعالیت این حزب، اساس نامه سازمان نیازمند بازبینی و اصلاح دوباره بر مبنای شرایط روز سیاسی است.

مقدری جلسات هم اندیشی احزاب در استانداری اصفهان را کم اما سازنده ارزیابی و اظهار کرد: سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی یکی از شش حزب فعال استانی است که به درخواست شخص استاندار اصفهان در تنظیم منشور وفاق احزاب شرکت داشته است این منشور اکنون در مرحله ارزیابی نهایی است و طی هفته‌های آتی در کلان شهر اصفهان رو نمایی خواهد شد.

دبیر کل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در خصوص آرایش سیاسی احزاب استانی ادامه داد: اصلاح طلبان در اصفهان مانند جریان رایج کشور در کنار اعتدالیون و حتی اصول گرایان میانه روِ غیر رادیکال با وجود داشتن برخی انتقادها همواره حمایت خود را از دولت یازدهم اعلام کرده‌اند. با این حال به نظر می‌رسد که در ماه‌های آینده اصفهان صحنه پر شور رقابتی خواهد بود.

مقدری گفت: مساله تایید یا رد صلاحیت‌ها و نحوه نظارت بر سابقه نامزدهای انتخاباتی پروسه پر چالشی است که هنوز به شکلی ابهام آمیز در اردوگاه اصلاحات به آن نگاه می‌شود و همین موضوع به حضور کم رنگ اصلاح طلبان استانی در همایش‌ها، کنگره‌ها و نشست‌های مختلف انجامیده است.

وی با اعتقاد به وجود برخی کاستی‌ها در سطح کلان اجرایی استان ادامه داد: استانداری‌های سراسر کشور برنامه‌های کلان و راهبردی خود را بر اساس سیاست‌های دولت تنظیم می کنند و دولت تدبیر و امید در طول دو سال گذشته با وجود دستیابی به برتری‌های ملموس در سطح سیاست خارجی و حوزه اقتصاد، در برآورده سازی انتظارات احزاب و فعالان سیاسی کشور ضعیف ظاهر شده است.
مقدری در عین حال اضافه کرد: انتقادهای احزاب اصلاح طلب و تحول خواه هیچ گاه به معنای تخریب یا نادیده گرفتن اقدامات سازنده دولت یازدهم نیست، بلکه این تشکل‌ها با هدف یاری رساندن به دولت به دنبال راهکاری برای کمک به بهبود شرایط کشور هستند.

وی با اشاره به انتخابات خبرگان رهبری  تصریح کرد: انتخابات خبرگان رهبری بسیار تخصصی بوده و نامزدان شرکت در این انتخابات نیز باید شرایط و ویژگی‌های خاصی داشته باشند بر همین اساس "سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی" مشی خود در انتخابات خبرگان رهبری را هم‌سویی و حمایت از تشکل‌های سیاسی اصلاح طلب و تحول خواه مانند مجمع روحانیون مبارز قرار داده است.

دبیر کل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با تقسیم رئوس سیاست‌های کلان این حزب در سه بخش اهداف، راهبردها و ماموریت‌ها تصریح کرد: اعضای شورای مرکزی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با تصویب این سیاست‌ها در کنگره سراسری پیش رو، نقشه راه حزب را برای تعامل بهتر با گروه‌های هم سو با جریان اصلاحات تبیین می‌کنند.

دبیر کل "سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی" با تاکید بر لزوم کادرسازی نیروی جوان تشکیلاتی مبتنی بر ظرفیت‌های حزبی گفت: آموزش نیروهای نخبه جوان در مرکز استان و مناطق 15 گانه شهرستانی از جمله مهمترین رویکردهای سازمان در ماه‌های گذشته بوده است

مقدری روح حاکم بر فضای انتخاباتی کشور را تلاش برای اجماع حداکثری نیروهای اصلاح طلب و تحول خواه عنوان و تصریح کرد: سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی همه همت و توان خود را برای جلوگیری از انشقاق و چند دستگی در جبهه اصلاحات به کار گرفته است و با توجه به در پیش بودن دو انتخابات مهم خبرگان و مجلس شورای اسلامی در پایان سال جاری شعار " صلح و اصلاحات با نوسازی خانه ملت" را برای خود برگزیده است.
 
دبیر کل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی از تعامل حزب متبوعش با جامعه مدنی خبر داد و خاطر نشان کرد: کمسیون فرهنگی و اجتماعی حزب در طول سال‌های گذشته همه توان خود را در دو حوزه تدوین برنامه و کمک به نهادهای مسئول و فعالیت‌های عملیاتی درون حزبی به کار گفته و برای بهبود شرایط موجود کشور به ویژه در بخش محیط زیستی تلاش کرده است.

مقدری فقدان شاخه زنان در "سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی" را یک نقص دانست و در عین حال گفت: با این وجود جوانان و زنان خردمند و پر توان همواره در فعالیت‌های حزبی جزء اولویت‌های ما بوده‌اند به طوری که اکنون "سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی" از حضور زنان در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، شورای مرکزی و شوراهای منطقه‌ای سود می برد و امیدواریم با اصلاح اساس نامه کمبودهای موجود در حوزه حضور زنان در انتخابات و فعالیت‌های سیاسی و حزبی بر طرف شود. 

کد خبرنگار:13046
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: