• یکشنبه ۲۷ شهریور ماه، ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 906-9494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدير اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل:
شعر امروز شعر آرمانهای جوان گرایانه است

مديراداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل گفت: پاسداشت مفاخر ادبی و دینی یک وظیفه انسانی و وجدانی است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاري دانشجويان ايران(ایسنا) در آران و بيدگل، مدير اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درجمع اعضای شاعران انجمن ادبی جوان کویر آران و بیدگل اظهار کرد: میراث ادبی کشور غنی و سرشار از آموزه‌های دینی و انسانی است و نسل امروز در صورتی می‌تواند چشم انداز روشنی در عرصه ادبیات داشته باشد که به این پشتوانه غنی ادبی اعتنا و اتکا کند.

میثم نمکی در آستانه روز شعر و ادب فارسی شناخت و معرفی مفاخر ادبی کشور برای نسل جوانان را ضرورتی برای حفظ هویت فرهنگی و خود باوری عمومی دانست وافزود: پاسداشت مفاخر ادبی و دینی یک وظیفه انسانی و وجدانی است و بازشناسی مفاهیم بلند و نامکشوف آثار شاعران و ادیبان، چراغ راه شاعران نسل جوان است.

نمکی برپایی نشستهای شعرخوانی، نقد و تحلیل آثار شاعران جوان و متن خوانی آثار پیشینیان و دیدار با مفاخر و شاعران پیشکسوت را از نشانه‌های یک انجمن پویا و موفق ذکرکرد و بر توجه شاعران امروز به ویژه جوانان بر انجام مطالعات و پژوهشهای ادبی بومی و منطقه‌ای و آشنایی با ادبیات معاصر تاکید کرد.

 وي افزود: شعر امروز شعر آرمانهای جوان گرایانه است که فرصت حضور جوانان را در تصویر سازی واقعیات و حقایق جامعه فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا، در این نشست شاعران ضمن دیدار با استاد عباس علیجان‌زاده، مولف و شاعر پیشکسوت شهرستان آران و بیدگل با سروده‌های محلی وی و دستور زبان محلی کویر از تالیفات پژوهشی استاد بهره‌مند شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: