• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان:

صِرف پرداخت اعتبارات، اشتغال ایجاد نمی شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با تاکید بر ایجاد طرح های اشتغالزا کلان و کیفی و اولویت دار و تسریع روند بررسی این طرح ها تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، محمدعلی شجاعی، اظهار کرد: صرف پرداخت اعتبارات، اشتغال ایجاد نخواهد کرد و لازم است چگونگی ایجاد اشتغال با میزان اعتبار موجود مورد بررسی قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم بومی سازی الگوهایی که در مرکز برای شهرستان ها ارائه می شود، گفت: اصفهان با اینکه دارای منابع زیاد و گسترده ای است، ولی نرخ بیکاری در این استان بالاتر از میانگین کشوری است و در توزیع کمی و کیفی اعتبار دچار مشکل است.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان افزود: بانک های عامل موظف هستند تا در فرصت مقرر، طرح های موجود در بانک ها را تعیین تکلیف کنند و در بحث تعیین اولویت های استان، در سمت و سوی اهداف مدیریت استان عمل کنند.

وی از مدیران عامل بانک ها خواست کارشناسی را جهت رفع مشکلات احتمالی در خصوص طرح های اشتغال زا معرفی کنند.

شجاعی تاکید کرد: در بین چهار بانک عامل، باید تقسیم کار صورت بگیرد و مشخص باشد که هر کدام از این بانک ها، طرح های مربوط به حوزه تخصصی خودشان را پوشش دهند.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان، افزود: دستگاه های اجرایی از جمله جهاد کشاورزی، صنایع و میراث فرهنگی باید طرح های موجود در سیستم را در فرصتی که به آنها داده شده، تعیین تکلیف کنند.

شجاعی اظهار کرد: یک سیستم نظارتی متشکل از امور بازرسی، دفتر جذب سرمایه گذاری و امور روستایی، موظفند تا همه مسائل را به روز پیگیری کنند و در مورد بحث کمی و کیفی، گزارش طرح ها را ارائه دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با اشاره به اینکه از این پس، فقط گزارش های ارائه شده از طریق سامانه بررسی می شود، از فرمانداری ها، دستگاه های اجرایی و بانک های عامل خواست تا عملکرد و فعالیت های خود را در سامانه ثبت کنند.

وی ادامه داد: طرح های کلان، کیفی و مهم در اولویت هستند و باید طرح هایی مدنظر قرار بگیرند که آثار و خروجی آنها برای شهرستان ها هویدا است.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با تاکید بر ایجاد شرایط برای ماندگاری روستاییان در محل سکونتشان، گفت: باید در جهاد کشاورزی و امور عشایری با همکاری فرمانداری شهرستان های عشایری، تدابیری اندیشیده شود تا وام ها با شرایط عشایر همخوانی داشته باشد.

شجاعی با اشاره به حدود ۱۰۰ طرح در دفتر جذب سرمایه گذاری در استانداری اصفهان گفت: این طرح ها با پیشنهاد فرمانداران و دستگاه های اجرایی و بر اساس طرح آمایش سرزمین استان و اسناد بالادستی ارائه شده و همگی قطعی شده و مجوز گرفته اند.

وی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست تا با همکاری شرکت های دانش بنیان و سازمان فنی و حرفه ای در مورد توانمندسازی و آموزش متقاضیان تصمیماتی را اتخاذ کند.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با اشاره به طرح جامع اشتغال پایدار برای کشاورزان آسیب دیده از کم آبی اظهار کرد: در سطح استان ۶۷ رشته در قالب ۷۸۴۵ طرح با جمع سرمایه گذاری ۲ هزارو ۷۲۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و در این طرح برای بیش از ۶۰ هزار نفر در طول سه سال اشتغال ایجاد می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: