• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-10495-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس شورای اسلامی شهر کاشان:

اجرای طرح مدیریت یکپارچه کلان شهری ضروری است

رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: متاسفانه هماهنگی و نظارت جدی بر هدایت صحیح فعالیت ها و انسجام آنها به شیوه موثر و سازنده در ادارات و سازمان ها وجود ندارد.
 
به گزارش ایسنا -منطقه اصفهان در کاشان، علی رسول زاده، در چهل و نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کاشان، اظهار کرد: اجرای طرح مدیریت یکپارچه کلان شهری که همه ارگان ها و نهادهای شهر تحت مدیریت واحد و یکپارچه خدمت رسانی کنند در همه دنیا با موفقیت همراه بوده و نتایج خوبی داشته است که این طرح توسط دولت به مجلس رفته ولی تاکنون اجرا نشده است.

وی افزود: انجام فعالیت های متنوع، متعدد و پراکنده فرهنگی توسط نهادها و ارگان های مختلف در کاشان نیازمند اجماع نظر، وحدت رویه، انسجام و ساماندهی موثر و سازنده است.

رسول زاده با انتقاد از انجام فعالیت های متفرقه و پراکنده فرهنگی توسط سازمان ها و نهادهای مختلف اظهار کرد: متاسفانه هماهنگی و نظارت جدی بر هدایت صحیح فعالیت ها و انسجام آنها به شیوه موثر و سازنده وجود ندارد.

رییس شورای اسلامی شهر کاشان تاکید کرد: با وجود هزینه های بالا در انجام فعالیت ها و طرح های فرهنگی، اما برآیند آن  بسیار پایین است و در انجام فعالیت های فرهنگی، باید به هویت اصلی و اساسی ما از دیدگاه اسلام، مدیریت شهری، مسائل هنری، صنایع دستی و میراث فرهنگی توجه شود.

وی تصریح کرد: فضای مجازی، یکی از معضلات جدی جامعه امروز ما است که با مدیریت کلان شهری در انجام فعالیت های فرهنگی می توان تا حدودی نسبت به آن روشنگری  و آسیب های آن را کنترل کرد.

 رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: کاشان از شهرهای مطرح  کشور است و نمی توان راه ارتباط و گردشگری آن را با دنیا مسدود کرد، بلکه باید با برنامه ریزی و مدیریت در آسیب شناسی مسائل، کمک بزرگی در شناخت مشکلات و ضعف ها در حیطه ها و فرصت ها و جلوگیری از تبدیل آن به تهدیدات کرد.

رسول زاده تصریح کرد: تعریف درست گردشگری و مدیریت مبتنی بر تعهد و اعتقاد بر زیرساخت های گردشگری همراه با نظارت جدی می تواند در جلوگیری از وقوع مسائلی که با سبقه دینی و فرهنگی شهر همخوانی ندارد موثر باشد و استفاده از ظرفیت هیات های مذهبی شهر کمک شایانی به فعالیت های فرهنگی می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: