• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-11795-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دادستان گلپایگان:
حمایت لازم از زندانیان آزاد شده نمی شود

دادستان شهرستان گلپایگان گفت: اگر کارخانه داران و کارآفرینان ملزم شوند درصدی از نیروهایی که می گیرند از زندانیاني باشد که به آغوش جامعه برگشته اند، به نوعی از این افراد حمایت می شود تا دیگر به زندان نروند. 

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در گلپایگان، حجت الاسلام و المسلمین کیومرث امیرخانی در جلسه انجمن حمایت از خانواده زندانیان اظهارکرد: درصد بسیار زیادی از زندانیان افرادی هستند که مجدداً به ارتکاب جرم برگشته اند، وقتی ریشه این مسائل را بررسی می کنیم به این نتیجه می رسیم که بیرون از زندان نتوانستیم حمایت لازم را از آنها انجام دهیم.

وی ادامه داد: انجمن حمایت از خانواده زندانیان یک موسسه غیر انتفاعی است که در راستای خدمت به مردم فعالیت می کند و تمام مسئولان شهرستان و خیرین می توانند در این راستا کمک کنند.

دادستان شهرستان گلپایگان گفت: وقتی یک زندانی آزاد می شود دیگر حمایت لازم پشت او نیست، در زندان با نماز و قرآن عجین می شود و اگر مبتلا به یکسری عادات ناپسند بوده آنها را ترک کرده، اما وقتی وارد جامعه می شود بعد از مدتی مجددا تقریبا به راه اول خود بر می گردد.

امیرخانی با بیان اینکه خانواده زندانیان گناهی نکرده اند، یادآورشد: اگر بتوانیم طرح و ایده ای در راستای جلوگیری از بازگشت مجدد زندانیان به زندان را داشته باشیم خدمت خیلی بزرگی را انجام داده ایم. اگر کارخانه داران و کارآفرینان ملزم شوند درصدی از نیروهایی که می گیرند از زندانی هایی باشند که به آغوش جامعه برگشته اند، سبب می شود از این افراد حمایتی شوند تا دیگر به زندان نروند.

به گزارش ایسنا؛ در پایان این جلسه با رای گیری که انجام شد علی فیروزی و حمید اختری به عنوان بازرسین انجمن حمایت از خانواده زندانیان انتخاب شدند.

کدخبرنگار:13083

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: