• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-12095-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مهدلو:

طرح جامع مالیاتی برای شفافیت، عدالت و جلوگیری از تبعیض است

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: طرح جامع مالیاتی طرحی بر اساس شفافیت، عدالت و جلوگیری از تبعیض است و هیچ کس با تبعیض و بی عدالتی موافق نیست، ولی این طرح به صورت منفی تبلیغ می شود.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان در کاشان، بهروز مهدلو در جمع فعالان اقتصادی کاشان اظهار کرد: همه ما که برای طرح های خود، کشورهای خارجی را الگو معرفی می کنیم، پیاده کردن طرح جامع مالیاتی در دنیا به سادگی نبوده و در کشور ما هم به سادگی نیست. اجرای آن نیازمند زمان است و زیرساخت های زیادی را می خواهد که هنوز تکمیل نشده است.

وی افزود: با اجرای طرح جامع، رسیدگی موردی به پرونده های مالیاتی کاهش خواهد یافت و شاید بنا به ضرورت پنج تا 10 درصد پرونده ها به صورت موردی رسیدگی شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان تصریح کرد: رسیدگی علی الراس به پرونده های مالیاتی در قانون جدید حذف شده است. تا بتوانیم احتمال اعمال نظر شخصی در تفسیر قانون یا برداشت های متفاوت را کاهش بدهیم و فقط پرونده های پرریسک بررسی خواهد شد.

مهدلو تاکید کرد: اصرار و الزامی برای قطعی کردن پرونده های مالیاتی در یک زمان کوتاه نداریم، بلکه هرکس برای تحویل مدارک مالیاتی با مستندات صحیح مراجعه و درخواست مهلت کرده، از طرف سازمان مالیاتی نیز پذیرفته شده است.

وی اظهار کرد: سازمان مالیاتی در مقابل مودیان و صاحبان صنایع نیست، زیرا پرداخت مالیات یک تعامل دو طرفه است که هر دو شریک در سود هستیم و هیچگاه نگاه دشمنی بین دو طرف سود معنا ندارد.

وی گفت: سازمان محبوب، شعار سازمان مالیاتی است که تکریم کارمند و ارباب رجوع است و طرز بیان هر دو طرف باید بر پایه احترام باشد و ادبیات مامور معذور، پسندیده نیست و در دولت تدبیر و امید تلاش می کنیم که اعتمادسازی را افزایش دهیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان افزود: باز بودن پرونده های مالیاتی خطرناک است زیر طولانی شدن زمان به نفع هیچکدام نیست. هم سازمان به مالیات نمی رسد و هم ذهن مودی نیز مشغول است.

مهدلو تاکید کرد: از جمله برنامه ها و دستور کارهای سازمان مالیاتی، تمرکز زدایی است تا که یک مودی برای بررسی پرونده خود مجبور نباشد به مرکز استان سفر کند که هم خطر جانی دارد و هم آلایندگی محیط زیست است و هم برای مودی و هم برای کارکنان سازمان باعث مشکل می شود.

وی تصریح کرد: تفویض اختیار از جمله برنامه های سازمان مالیاتی است مگر در مواردی که برای نظارت خاص و یا حکم قضایی اجباری در کار باشد که نیازمند هماهنگی با اداره شهرستان است.

مهدلو گفت: به طور قطع یکی از راهکارهای ما کارشناسی پرونده است اجرای ماده 237 در همه جلسات مورد تاکید است که باید بر اساس مستندات باشد و ارزیابی همکاران بر اساس واقعیت باشد.

به گزارش ایسنا، نشست فعالان اقتصادی کاشان با حضور مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: