• جمعه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-10695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه اردستان:

مداحان در نقل ماجرای کربلا اصل آن خدشه دار نکنند

امام جمعه اردستان گفت: مداحان در مجالس عزاداری نکاتی را ذکر کنند که همه مصیبت را زیر سؤال نبرد، گاهی مواردی در نقل ماجرای کربلا ذکر می‌شود که اصل آن را خدشه دار می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در اردستان، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه امروز اردستان در مسجد جامع اظهار کرد: ماه صفر یکی از ماه های غم انگیز هجری قمری است که اهل بیت پیامبر (ص) رنج و مصیبت‌های زیادی را دیدند. اسیری و شهادت آل الله از مهم‌ترین مناسبت‌های این ماه است.

وی با اشاره به شهادت امام حسن مجتبی (ع) افزود: شهادت امام مجتبی (ع) بنا به گفته بزرگان و مراجع در هفتم ماه صفر اتفاق افتاده است که قرار است در تقویم کشور هم ثبت شود.

امام جمعه اردستان خاطرنشان کرد: مجالس عزاداری در ماه صفر همچنان ادامه دارد و مداحان در مجالس نکاتی را ذکر نکنند که همه مصیبت را زیر سؤال ببرد. دقت کنید در نقل ماجرای کربلا اصل آن خدشه دار نشود.

دهشیری تجمع بزرگ بسیجیان در ورزشگاه آزادی با حضور رهبر انقلاب را باعث عزت و شکوه ملت ایران دانست و گفت: ترامپ که عربستان را در هفته اخیر سه بار تحقیر کرد یکبار دیگر ذلت و خواری کشور سعودی را نمایان کرد. البته ذلتشان آشکارتر می‌شود و اینگونه تشت رسوائیشان نمایان تر می‌شود.

وی با اشاره به هفته تربیت بدنی افزود: جوانان نباید فراموش شوند. در گذشته ورزشکاران شهرستان اردستان در استان و کشور مطرح بودند و مدتی است شعله این موفقیت‌ها کمتر شده است.

امام جمعه اردستان با اشاره به یک سری اقدامات بی ارزش مانند هزینه بنر و.. در مراسمات فاتحه گفت: اینکه هزینه‌های آنچنانی برای اینگونه مراسمات می‌شود هیچ گونه ارزشی ندارد. امیدواریم شورای شهر به این موضوع ورود پیدا کند و آگاهی مردم را بیشتر کند.
کد خبرنگار: 13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: