• جمعه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-4592-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه اصفهان:

نمایندگان مجلس موضوع FATF را در شهرهای خود بررسی نکنند

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه ممکن است برای نمونه شخصاً با قرارداد مخالفت‌هایی داشته باشم اما این دلیل نمی‌شود که با اکثریت آرا مخالف باشم، گفت: حتی این موضوع دلیل بر این نمی‌شود که نمایندگان مجلس این موضوع را در شهرهای خود بررسی کنند زیرا دشمن همواره به دنبال بهانه است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در نماز جمعه این هفته شهر اصفهان با اشاره به اینکه هر گونه قراردادی که جمهوری اسلامی بخواهد انجام دهد باید آن را مجلس شورای اسلامی تصویب و شورای نگهبان تأیید کند، اظهار کرد: برای نمونه در خصوص موضوع FATF باید در نظر گرفت که شورای نگهبان آن را تأیید نکرده است.

وی افزود: هم چنین مقام معظم رهبری نیز در این خصوص دستوری ندادند. تنها در صورتی که شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی قراردادی را تأیید کنند و رهبری نیز حرفی نداشته باشند ما آن را قبول می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه سه حالت برای اینکه آرا را مورد تبعیت قرار دهیم وجود دارد، ادامه داد: حالت اول این است که تمام افراد جامعه به یک چیز رأی داده‌اند که چنین امری غیر ممکن است، حالت دوم این است که باید به کمترین آرا اعتنا کرد که چنین کاری اشتباه است و حالت سوم این است که فردی رأی نداده است در این صورت نباید اعتراضی کند چراکه قانون را نمی‌توان تغییر داد.

طباطبایی در خصوص موضوع FATF خاطر نشان کرد: ممکن است برای نمونه شخصاً با قرارداد مخالفت‌هایی داشته باشم اما این دلیل نمی‌شود که با اکثریت آرا مخالف باشم.

وی تصریح کرد: حتی این موضوع دلیل بر این نمی‌شود که نمایندگان مجلس این موضوع را در شهرهای خود بررسی کنند زیرا دشمن همواره به دنبال بهانه است.

 امام جمعه اصفهان با اشاره به اهمیت پیاده روی اربعین امام حسین (ع)، گفت: پیاده روی اربعین علاوه بر اینکه یک مانور مذهبی است یک مانور سیاسی نیز محسوب می‌شود.

 کدخبرنگار:13025


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: