• جمعه ۱۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-9695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه خمینی شهر:

نذرها و وقف ها باید حساب شده باشد

امام جمعه خمینی شهر گفت: باید نیازهای جامعه شناخته شود، شاید در حال حاضر وقف مسجد نیاز نباشد و بیشتر وقف برای فقرا، دختران دم بخت، اشتغال، کتاب، فعالیت های قرآنی مورد نیاز باشد. 

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در خمینی شهر، آیت الله عباس رحیمی در خصوص هفته وقف گفت: وقف صدقه جاریه است. از قدیم و در دوران پیامبر(ص) نیز این سنت حسنه بوده است، اما گاهی این سنت زیبا که برکات زیادی دارد کمرنگ می شود .

امام جمعه خمینی شهر نیاز سنجی برای وقف را بسیار با اهمیت دانست و اضافه کرد: باید کمی شکل و شمایل وقف تغییر کند، باید نیازهای جامعه شناخته شود.  

وی افزود: در نذرها نیز نیازها را بسنجید. در حال حاضر نذر کتاب و علم، نذر اشتغال، نذر حل مشکلات مردم و ... بیشتر از نذر غذا مورد نیاز جامعه است. نذرها و وقف ها باید حساب شده باشد.

آیت الله رحیمی به وقف های مشارکتی اشاره کرد و گفت: گاهی انسان به طور مستقل نمی تواند یک وقف را انجام دهد و بهتر است چند نفر برای تکمیل یک موقوفه تلاش کنند. در عصر ما این امر می تواند کار مفیدی باشد .

امام جمعه شهر خمینی شهر یکی از نشانه های انسان های مومن را سازگاری دانست و گفت: اهل بیت(ع) همواره مومنین را به اتحاد سفارش می کنند. 

وی افزود: متاسفانه در جامعه درگیری و انحصار طلبی زیاد شده است. این بازی های شیطانی به اسلام و انقلاب ضربه می زند. انقلابی آن است که در مسیر انقلاب همه را جذب و هدایت کند .

آیت الله رحیمی به عزاداری و کارهای نیک دو ماه محرم و صفر اشاره کرد و گفت: در احادیث شریفه آمده که کار خوب را انجام دادن سخت است و نگه داشتن آن سخت تر است.با منت گذاشتن اعمال خود را باطل نکنید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: