• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-7795-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل:

خودروهای دو دیفرانسیل محیط زیست کویر را تخریب می‌کنند

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل گفت: از جمله عوامل آسیب محیط زیست و حیوانات موجود در آن، ورود بی ضابطه خودروهای دو دیفرانسیل و آفرود سوارها است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در آران و بیدگل، اللهیار دولتخواه شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از منطقه یخاب آران و بیدگل اظهار کرد: وظیفه اداره حفاظت از محیط زیست، حفظ گونه های جانوری و زیستگاه موجودات کویری است که با ورود غیر اصولی خودروها و موتورسیکلت های سنگین موجب نابودی زیستگاه انواع گونه های نادر روباه شنی، گربه وحشی، گربه شنی و کاراکال و انواع پرندگان شکاری می شود.

وی افزود: چندی پیش دو توله گربه وحشی که بر اثر ورود خودروهای دو دیفرانسیل خارج از مسیر اصلی از مادر خود جدا شده بودند توسط دوستداران محیط زیست در منطقه  کویر "سیازگه ابوزیدآباد" زنده گیری و به انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد تحویل داده شدند.

دولتخواه اضافه کرد: پس از بررسی های متعدد مشخص شد این توله گربه ها برای تواناتر شدن به حمایت مادر بیشتر نیاز داشته‌اند و به همین منظور به طبیعت حیات وحش یخاب برگشتند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی فرهنگ درست استفاده از خودروها را نداریم همان بهتر که وارد کویر نشویم، چون خسارتی که برخی خودروها به محیط زیست می زنند و زمین ها را شخم می زنند دیگر قابل جبران نخواهد بود و ضمن تخریب محیط زیست، در سال‌های آینده طوفان عظیم خاک و شن را به سوی منطقه روانه خواهد کرد.

کد خبرنگار: 13094


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: