• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-4994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روزنمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

پانزدهم آذر ماه با فرهنگ و هنر

روزهای پنجشنبه، شهرها نیمه تعطیل‌اند. هنر اما با آغوشی باز در انتظار است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، امروز یک نمایشگاه جدید در شهر گشایش و چراغ اجرای دو نمایش تازه، روشن می‌شود. کنسرت و نشست و فیلم‌های روی پرده نیز می‌کوشند تا همه سلیقه‌ها را راضی کنند.

نمایشگاه‌های برپاشده

نمایشگاه کارتون "کارستون" با آثاری از منصوره دهقانی امروز در خانه هنرمندان گشایش می‌شود. این نمایشگاه تا 27 آذر برپاست و هر روز از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 19 می‌توان آن را دید.

امروز آخرین روز برپایی نمایشگاه "گنجینه‌های ازیادرفته" با آثاری از ناهید معقولی است. از ساعت 9 تا 18 در فرهنگسرای کوثر میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه نقاشی "فرشته‌ها" با آثاری از حسین تحویلیان نیز فقط امروز از ساعت 16 تا 20 تماشاگران را به گالری دیدار فرامی‌خواند.

"دونالد سلمان" نام نمایشگاهی از کاریکاتورهای سید مسعود شجاعی است که تا 19 آذر ماه هر روز از ساعت 9 تا 11 و 15 تا 17 پذیرای علاقه‌مندان است.

نمایشگاهی از آثار خوشنویسی با عنوان "یاد یار" در گالری نقش خانه هنرهای سنتی برپاشده که تا 19 آذر ادامه دارد و هر روز از ساعت 12 تا 17 می‌توان آن را دید.

"پشت هیچستان" نام نمایشگاه نقاشی مهرنوش ایمانی است که تماشاگران را تا 22 آذرماه هر روز از ساعت 17 تا 21 به پژوهشکده معماری پنج او هفت فرامی‌خواند.

نمایشگاه "اصفهان در آیینه مطبوعات"، حاصل آثار مطبوعاتی عبدالحسین جعفری، پیشکسوت روزنامه‌نگاری استان نیز به همت فرهنگسرای تخصصی رسانه در موزه عصار خانه شاهی برپاشده که تا آخر اسفند ماه می‌توان آن را دید.

نمایشگاه عکس "باد عقربه را جابجا می‌کند" با آثاری از سهراب پرواز نیز به‌تازگی در گالری گذار برپاشده که تا 3 دی‌ ماه هر روز از ساعت 11 تا 20 می‌توان از آن بازدید کرد.

برنامه‌های مختلف فرهنگی هنری

کنسرت گروه "امرداد" امشب و فردا شب رأس ساعت 20 در هنرسرای خورشید اجرا می‌شود.

نشست "چگونه تاریخ هنر را بخوانیم؟" با حضور نسترن صارمی امروز رأس ساعت 17 در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برپا می‌شود.

نمایش‌های روی صحنه

تئاتر "دزدها به چه می‌اندیشند؟" به نویسندگی کیوان میرمحمدی و کارگردانی پویان عطایی از امشب اجرای خود را در تماشاخانه ماه آغاز می‌کند. این نمایش تا هفتم دی‌ ماه هر شب رأس ساعت 19 روی صحنه می‌رود.

امشب برای آخرین بار نمایش کمدی "شاهرخ خان" به کارگردانی مجید کاشی فروشان رأس ساعت 19:30 در هنرستان هنرهای زیبای پسران اجرا می‌شود.

تک اجرای نمایش "پچل خان" به نویسندگی و کارگردانی جمال نوروز باقری را نیز امروز رأس ساعت 17:30 در خانه کودک می‌توان دید.

تئاتر "سلف دیس کلوژه" به نویسندگی سید محمد مساوات با کارگردانی لیلا پرویزی اجرای خود را از 14 آذر ماه در سالن کوچک تالار هنر آغاز کرده است. تا هفتم دی‌ ماه هر شب رأس ساعت 18:45 می‌توان به تماشای این نمایش نشست. لیلا پرویزی، هم‌زمان با "سلف دیس کلوژه" نمایش "یافت‌آباد" را نیز کارگردانی می‌کند. این تئاتر تا 30 آذر ماه هر شب رأس ساعت 18:45 تماشاگران را به سالن کوچک مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان فرامی‌خواند.

نمایش کمدی "شهر هرت" کاری مشترک از حسینعلی عمادی و هادی کیانی است که از 13 آذر ماه اجرای خود را در سینما فرهنگ خمینی‌شهر آغاز کرده است. این نمایش تا 25 دی‌ ماه هر شب رأس ساعت 20 اجرا می‌شود.

تئاتر "وادی حیرت" به نویسندگی عباس فرح‌بخش و کارگردانی پریسا خدا دوستان، امروز رأس ساعت 12 در تالار شهید آوینی دانشگاه اصفهان به روی صحنه می‌رود.

نمایش شاد و موزیکال "حسن‌کچل" به نویسندگی و کارگردانی امید اجاقی نیز اجرای خود را در تماشاخانه بسته نگار آغاز کرده است. این نمایش تا 20 آذر ماه هر شب رأس ساعت 19 اجرا می‌شود.

نمایش "خانومای کوچه بغلی" به نویسندگی مهرداد کوروش نیا و کارگردانی حمید صناعی نیز تا 25 آذر ماه هر شب رأس ساعت 20 در تماشاخانه نگاه نجف‌آباد به روی صحنه می‌رود.

فیلم‌های روی پرده

پردیس سینمایی چهارباغ امروز فیلم‌های "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس"، "میلیونر میامی"، "پاستاریونی"، "آستیگمات"، "سرو زیر آب"، "خانم یایا" و "وای آمپول را روی پرده دارد.

در پردیس سینمایی ساحل فیلم‌های "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس"، "میلیونر میامی"، "پاستاریونی"، "آستیگمات"، "سرو زیر آب"، "وای آمپول"، "خانم یایا"، "پیشونی سفید 2"، "گرگ بازی"، "لازانیا"، "تنگه ابو قریب" و "مغزهای کوچک زنگ‌زده" اکران می‌شود.

سینما بهمن خوراسگان فیلم‌های "پاستاریونی"، "سرو زیر آب"، "تنگه ابو قریب" و "لازانیا" را اکران می‌کند.

پردیس سینمایی سیتی سنتر میزبان اکران فیلم‌های "بمب یک عاشقانه، "کلمبوس"، "میلیونر میامی"،"آستیگمات"، "وای آمپول"، "خانم یایا"، "گرگ بازی"، "پیشونی سفید 2"، "لازانیا"، "لس آنجلس تهران"، "عرق سرد"، "جاده قدیم" و فیلم‌های کوتاه زمستان 97 است.

در سینما فلسطین فیلم‌های "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس" و "مغزهای کوچک زنگ‌زده" و در سینما سپاهان فیلم‌های "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس"، "لازانیا"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده" و "میلیونر میامی" را می‌توان دید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: