• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-5094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بررسی «جبر محیطی» از نگاه «نگرش»

گالری «نگرش» به مدت هفت هفته، پروژه‌ای را به نام «جبر محیطی» برگزار می‌کند.

علی استدلال در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در این رابطه اظهار کرد: این پروژه که محتوایی جامعه شناختی دارد درصدد است تا تاثیرات جبر محیطی بر مخلوقه یک هنرمند را بررسی کند.

وی با بیان اینکه دو هفته از این هفت هفته به برگزاری نمایشگاه عکس و مولتی مدیا اختصاص دارد، ادامه داد: این نمایشگاه با دیوارنوشت‌هایی از شعرهای شاعران عرب زبان همراه است. دیوارنوشت های این نمایشگاه هویتی مستقل از عکس ها دارند و اگرچه از حیث مفهومی به یکدیگر نزدیک اند، در جایگاه کپشن عکس ها قرار نمی گیرند.

مدیر گالری «نگرش» از برگزاری چهار هفته نمایشگاه نقاشی و تصویرسازی خبر داد و افزود: برای این نمایشگاه، جمعی از هنرجویان حوزه نقاشی و تصویرسازی به سرپرستی علی سلامی، پس از یک سیر مطالعاتی چهار ماهه در حیطه هنر معاصر، تأمل و شناخت بیشتر تاثیرات جبر محیطی بر زندگی خود، آثار خود را خلق نموده‌اند.

وی که به همراه احسان قاسمی کارگردانی هنری این پروژه را برعهده دارد، درباره دیگر رویداد های این پروژه گفت: در طول این هفت هفته شاهد دو پرفورمنس‌آرت با ایده جبر محیطی نیز خواهیم بود، نخست پرفورمنس‌آرتی با عنوان «ارگانیک»، متعلق به گروه تئاتر «زرد» (با شرکت نادیا محمدحسینی، مهدی بخشی و صالح حیدری) و در تاریخ بعدی، پرفورمنس‌آرت حسین امین‌جعفری با عنوان «جبر محیطی».

استدلال تصریح‌کرد: با توجه به تلاقی روز افتتاحیه با روز دانشجو، این پروژه با اشاره ای به زندگی دانشجویی و تاثیرات جبر محیطی بر آن، همراه خواهد بود.

وی درباره ایده‌محور بودن پروژه «جبر محیطی» با بیان اینکه رویکرد این گالری بسیار به رویکرد هنرمندان مفهوم‌گرا نزدیک است، افزود: این پروژه را می توان کامل‌ترین پروژه‌ ایده محور‌ سال های اخیر اصفهان دانست که از چندین مدیم هنری و بیش از ۷۰ نفر هنرمند با ایده های گوناگون بهره می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه «جبر محیطی» یکی از نخستین پروژه های بین رشته‌ای گالری نگرش است که با هدف شناخت «کیستی هنرمند» و مولفه‌های اجتماعی موثر در شکل‌گیری «چیستی آثار هنری» برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، در طول برگزاری این پروژه، گالری نگرش با هدف برگزاری ورکشاپ ۵ روزه «هنر معاصر»، میزبان امیرراد، صیاد نبوی و علی کاوه خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: