• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9710-19295-5
  • خبرنگار : 13093
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره محیط زیست نطنز خبر داد؛

دستگیری 9 شکارچی در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان نطنز گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 9 نفر شکارچی در قالب 4 گروه در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز دستگیر شده‌اند.

علیرضا غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان در نطنز، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 9 شکارچی در قالب چهار گروه در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز دستگیر شده‌اند که از این چهار گروه، 6 قبضه سلاح غیرمجاز و 5 لاشه کل و قوچ وحشی کشف شده است.

وی با بیان اینکه همه شکارچی‌های دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی بعد از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شده‌اند، افزود: از ابتدای سال جاری سه پرونده چرای غیرمجاز دام، شش پرونده تصرفات غیرمجاز مراتع و سه پرونده رفع تصرف ملی به میزان 2 هکتار در نطنز تشکیل شده است.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست نطنز گفت: نبود پاسگاه‌های محیط زیست در منطقه حفاظت شده کرکس یکی از معضلات جدی است که در منطقه حفاظت شده کرکس حداقل به 3 پاسگاه نیاز داریم تا بتوانیم از این منطقه به خوبی حفاظت کنیم.

وی تصریح کرد: با همکاری دوست داران محیط زیست در نطنز، سه اتاقک دیده‌بانی در سه نقطه حساس در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز ساخته شده که بتوانیم بهتر از این منطقه حراست کنیم.

غلامی پیرامون وجود یوزپلنگ و یا پلنگ در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز، خاطرنشان کرد: تا کنون هیچ مدرک معتبر و قابل قبولی از وجود پلنگ و یا یوزپلنگ در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز به دست نیامده است و نمی‌توانیم وجود آن‌ها را تأیید کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: