• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 963-12888-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

میزبانی در قلب اروپا تعداد شرکت کنندگان را افزایش می‌دهد

یزدانپناه: با بودجه کمک‌های مردمی اداره می‌شویم

رئیس هیئت بیماران خاص و پیوند اعضا اصفهان با اشاره به برگزاری بیست ویکمین دوره مسابقات جهانی در اسپانیا گفت: برخلاف دوره قبل این دوره از مسابقات در قلب اروپا برگزار می‌شود و تعداد شرکت کنندگان نسبت به دوره قبل افزایش خواهد یافت و این مساله کار کسب مدال را سخت می‌کند.

عباس پزدانپناه در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، اظهار کرد: تیم ملی پیوند اعضای ایران در قالب 80 ورزشکار و در 8 رشته ورزشی زنان (دوومیدانی، دو جاده، تنیس روی میز، بدمینتون، پتانک، دارت، بولینگ و اسکواش) و در 10 رشته ورزشی مردان (دوومیدانی، دو جاده، تنیس روی میز، بدمینتون، پتانک، دارت، بولینگ، اسکواش، شنا و دوچرخه سواری) در این رقابت‌ها شرکت خواهد کرد.

وی افزود: نسبت به دوره گذشته که در آرژانتین برگزار شد رشد خوبی داشتیم در دوره گذشته 9 نفر ورزشکار اصفهانی در کاروان ایران عضویت داشتند که موفق به کسب 9 مدال شدند در این دوره 13 شرکت کننده در رشته‌های بدمینتون، تنیس روی میز، دارت، پنانگ، دو و میدانی و اسکواش داریم. خوشبختانه این نفرات تاکنون اردوهای بسیار خوبی را در شهرهای مختلف پشت سرگذاشتند و اردوی نهایی متصل به اعزام آن‌ها در حال برگزاری است.

رئیس هیئت بیماران خاص و پیوند اعضا اصفهان ادامه داد: دوره گذشته این مسابقات در کشورآرژانتین بود که با توجه به مسافت طولانی، بسیاری از کشورها با شرکت کننده کمی حضور داشتند و در مجموع 800 ورزشکار در این مسابقات بودند اما این دوره با توجه به میزبانی اسپانیا که در قلب اروپا است موجب می‌شود تعداد کشورها وشرکت کنندگان افزایش پیدا کند و مسلماً این مساله راه کسب مدال را سخت می‌کند.

وی که به عنوان یکی از مسئولان اجرایی همراه کاروان ایران به اسپانیا اعزام می‌شود، گفت: به هر جهت تمام تلاش ما بهبود جایگاه کاروان ایران نسبت به دوره گذشته است.

وی در خصوص افزایش رشته‌های این دوره نسبت به دوره‌های قبل خاطر نشان کرد: محدودیتی در برگزاری رشته‌ها وجود ندارد اما در هر دوره ای کشور میزبان با توجه به امکانات خود رشته‌ها را حذف یا اضافه می‌کند و البته خود کشورهای شرکت کننده نیز انتخاب می‌کنند که در چه رشته‌هایی ورزشکار داشته باشند به عنوان مثال اسکواش و پتانک از رشته‌های جدید ما هستند که در این دوره نماینده داریم و امید زیادی نیز به کسب مدال آن‌ها داریم.

رئیس هیئت بیماران خاص و پیوند عضو اصفهان با اشاره به کمک‌های مردمی که به هیئت می‌شود، اظهار کرد: مسلماً ما با کمک‌های مردمی هیئت را اداره می‌کنیم، با توجه به اینکه مخاطب ما بیماران خاص هستند و شرایط خاصی برای ورزش، تمرین و اعزام‌های خود دارند نیاز به بودجه بیشتری دارند که امیدواریم مسئولان فکر و اندیشه ای در این زمینه داشته باشند. البته تمامی هیئت‌های کل کشور با این مشکل روبرو هستند و امیدوارم با اختصاص وتامین بودجه کافی به هیئت‌های ورزشی ما نیز بتوانیم در هیئت نفرات بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.

وی با تقدیر از تعامل و همکاری هیئت‌ها با ورزشکاران اعزامی به مسابقات جهانی گفت: تمامی هیئت‌هایی که در ارتباط با آن‌ها بودیم با ما همکاری خوبی داشتند واز صمیم دل به ما کمک کردند.

وی با اشاره به تاثیرات مثبت ورزش بر روند بهبودی و درمان ورزشکاران پیوند عضو تاکید کرد: با توجه به اینکه ورزش کردن این افراد موجب ایجاد نشاط وشادابی می‌شود تاثیرات زیادی بر روند درمانی وبهبودی آن‌ها دارد. طبق اماری که داریم به ویژه در بعد قهرمانی تعداد مراجعات آن‌ها به درمانگاه و داروهایی مصرفی که دارند بسیار کاهش پیدا کرده، بنابراین به تمام کسانی که پیوند عضو دارند و یا با بیماری خاصی مواجه هستند توصیه می‌کنم ورزش را در برنامه‌های روزانه خود قرار دهند تا تضمین کننده سلامت آن‌ها باشد.

یزدانپناه با اشاره به جایگاه شهرداری و نقش آن‌ها در تأمین ورزش شهروندی گفت: شهرداری خیلی می‌تواند به ما کمک کند، از نظر اختصاص فضا و اماکنی ورزشی که در اختیار دارند و یا در اختیار قرار دادن وسایل و تجهیزات برای تمرینات. در بسیاری از استان‌ها تعاملات بسیار خوبی با شهرداری‌ها شده است، امیدوارم در شورای شهر اصفهان نیز توجه ویژه ای به این مساله شود. البته با سازمان ورزش شهرداری تعاملاتی داشتیم و قرار است 8 برنامه اجرایی آن‌ها به ورزش بیماران خاص وپیوند عضو اختصاص یابد.

کد خبرنگار:13042

انتهای پیام