• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-3092-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نکویی:
روز دانشجو درس خوبی برای تمام دولتمردان است

رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان گفت: روز دانشجو می‌تواند درس خوبی برای همه دولتمردان باشد که رفتارشان را درست کنند.

علی نکویی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در خصوص روز 16 آذر که به نام روز دانشجو نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: در ابتدا باید یاد شهدای 16 آذر را گرامی بداریم. در این روز 3 دانشجوی دانشگاه تهران شهید دست مزدوران شاه به شهادت رسیدند. همه ساله در این روز و به خصوص بعد از انقلاب یاد این عزیزان گرامی داشته می‌شود.

وی افزود: توجه به قشر دانشجو به عنوان قشر فهیم کشور و به تعبیری نسل آینده‌ساز کشور باید مورد توجه قرار گیرد. در این روز متفکران علمی باید بحث و تبادل نظر کنند و این روز فرصت خوبی است تا جامعه و دستگاه‌های مختلف به اهمیت دانشجو پی ببرند و سازمان‌ها برنامه‌های خوبی برای دانشجویان در نظر بگیرند.

رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان گفت: برنامه دستگاه‌ها باید با آینده دانشجویان در ارتباط باشد و تأثیر مثبتی در این رابطه داشته باشد. هم‌اکنون یکی از معضلات ما برنامه‌های دانشگاهی است. در دانشگاه‌ها برنامه پویایی که بتواند دانشجویان را راضی کند وجود ندارد و سبک‌ها روش‌های قدیمی با همان حفظ کردن مطالب و بدون تحقیق و پژوهش سبب شده که خیلی از دنیا عقب بمانیم.

نکویی ادامه داد: حتی از گذشته خودمان هم عقبیم. در آموزش سنتی قدیم مقوله تحقیق و پژوهش بیشتر برای محصلان و دانشجویان در نظر گرفته می‌شد.

وی افزود: دانشجویان باید به‌عنوان یک قشر جوان و پرتحرک با مسایل سیاسی جامعه آشنایی بیشتری داشته باشند. روز 16 آذر فرصت خوبی است تا میزگردهای خوبی بین شخصیت‌های مختلف سیاسی و جریان‌ها در دانشگاه‌ها برگزار شود.

نکویی اظهار کرد: این موارد بینش سیاسی دانشجو و جامعه را افزایش می‌دهد. متأسفانه در خصوص برگزاری برنامه‌های متنوع برای دانشجویان بعضی‌ها تنگ‌نظری‌هایی دارند. این افراد نباید از نقد و پرسش بترسند. البته دانشجو هم باید یک روحیه فعال و پرسشگری داشته باشد و نقد کننده باشد. در نشست‌های دانشجویی نقدها باید علمی باشد نه در جهت فضاسازی‌های غیر منطقی پیش رود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: مسئولان و روسای دانشگاه‌ها باید بر اساس خواست‌های دانشجویان حرکت کنند، مشکلات کاری آنان را بشناسند و برای رفع معضلات این قشر فهیم برنامه‌ریزی کنند. برخی مدیران کشور آن‌قدر سرگرم مسائل روزمره می‌شوند که از مطالبات دانشجویان غافل می‌شوند. روز دانشجو می‌تواند این ویژگی‌ها را داشته باشد و از هر جهت به اهمیت استاد، علم و دانشجو بیفزاید.

نکویی افزود: بعد از کودتای 28 مرداد، مبارزه با آمریکا و اعتراض به حضور آنان در ایران پررنگ شد. اختناق شدیدی حاکم بود و این پیام در روز دانشجو داده شد که مبارزه در راه حق و استقلال کشور چراغی است که خاموش شدنی نیست، ممکن است مدتی نورش کم شود اما دوباره شعله‌ور خواهد شد. روز دانشجو می‌تواند درس خوبی برای همه حکام و دولتمردان باشد که رفتارشان را درست کنند و این درسی است که از این روز گرفته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم دانشجویان با شناخت کامل نسبت به مسایل سیاسی و اجتماعی، هم در زمینه سیاست فعال شوند و هم در مباحث علمی. در آنجایی که نیاز است وارد صحنه شوند و به خواسته‌های بحق خود برسند.

به گزارش ایسنا؛در روز 16 آذر سال 1332 مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون- معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا از ایران و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در دانشگاه تهران به دست نیروهای امنیتی شاه به شهادت رسیدند.

کد خبرنگار: 13040

1445953973591_telisna3.jpgانتهای پیام