• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-13695-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

شیشه فروش خبر داد:

مقاوم سازی 50 هزار واحد مسکونی در اصفهان

مدیر کل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: بیش از 50 هزار واحد مسکونی در استان اصفهان مقاوم سازی شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در نطنز، منصور شیشه فروش ظهر امروز (پنجشنبه) در نشست مدیریت بحران در نطنز اظهار کرد: بیش از 50 هزار واحد مسکونی در استان اصفهان مقاوم سازی شده است که 2500 واحد آن در نطنز بوده است.

وی افزود: از آنجائی که کشور ما بر روی گسل های متعددی قرار دارد، بحث مقاوم سازی منازل مسکونی بسیار مهم است که این موضوع در استان اصفهان به خوبی ادامه دارد.

 مدیرکل بحران استان اصفهان گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که مورد اعتراض زیاد مردم نطنز است، بحث آب شرب و کیفیت پائین آن است که به زودی با تشکیل جلسه مدیریت بحران در استانداری این موضوع بررسی خواهد شد.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از مباحثی که کانون بحران در نطنز تشخیص داده شده است، وجود رودخانه های فصلی در این شهر و عدم وجود دیوار ساحلی است که در صورت جاری شدن سیل مشکلات فراوانی را ایجاد می کند.

شیشه فروش خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته مبلغ 2 میلیارد و 700 میلیون ریال بودجه در اختیار شهرداری نطنز قرار گرفته تا این مشکل را برطرف کند که بخشی از این مشکل رفع شده و در ادامه هم با اختصاص ردیف بودجه  این مسیر رودخانه نیز دارای دیوار ساحلی خواهد شد.

وی در ادامه به بحث بازسازی منازل مسکونی زلزله زده غرب کشور اشاره کرد و گفت: بازسازی 14 هزار واحد مسکونی به بنیاد مسکن اصفهان واگذار شده که به زودی اقدامات بازسازی آغاز خواهد شد.

مدیر کل مدیریت بحران استان اصفهان افزود: پس از زلزله سرپل ذهاب، تیم های امدادی استان اصفهان نیز در بین اولین تیم های اعزامی به مناطق زلزله زده بودند که اقدامات امدادی را به مجروحین ارائه کردند.

انتهای پیام