• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4491-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نایب رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران:

اعتماد اجتماعی در فضای کسب و کار فراموش شده است

نایب رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: اقتصاد ما کمتر از تیم فوتبال نیست؛ در فوتبال از مربی و کارشناس بین المللی استفاده شد، بنابراین باید برای جراحی اقتصاد کشور نیز از کارشناسان بین المللی و کاردان استفاده شود.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، سید باقر شریف زاده امروز (پنجشنبه) در نشست مشترک کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران و اصفهان که در اتاق اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه، باید در کل نظام تغییر اندیشه ایجاد کنیم، اظهار کرد: خودمان را با همسایه ها مقایسه کنیم و ببینیم کجای دنیا قرار داریم.

وی افزود: اعتماد اجتماعی در فضای کسب و کار و توسعه کشور فراموش شده است و این موضوع دوطرفه است؛ به این معنی که هم اعتماد مردم به دولت و هم اعتماد دولت به بخش خصوصی و مردم به شدت کاهش یافته است.

نایب رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: مجلس باید به بخش خصوصی و تشکل ها اعتماد کند و آنها را در امور دخالت دهد و نمایندگان مجلس می توانند مطالبات ما را در مجلس مطرح کنند.

شریف زاده با اشاره به اینکه 1.5 میلیون نفر در صف مهاجرت قرار دارند، اظهار کرد: باید یک جراحی اساسی در اقتصاد کشور وجود داشته باشد و اعتماد متقابل پدید بیاید.

وی خاطرنشان کرد:200  میلیارد تومانی که رییس جمهور گفته کجاست؟ جایگاه بخش خصوصی در مباحث بودجه ای کجاست؟

نایب رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: دولت کشش بحث های حمایتی را ندارد و اگر حقوق خود را تامین کند کار بزرگی کرده است؛ به همین دلیل نباید بخش خصوصی به آن اتکا کند و چشمی به حمایت های دولت داشته باشد.

وی به لزوم استاده از کارشناسان بین المللی برای جراحی اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: اقتصاد ما کمتر از تیم فوتبال نیست؛ در فوتبال از مربی و کارشناس بین المللی استفاده شد بنابراین باید برای جراحی اقتصاد کشور نیز از کارشناسان بین المللی و کاردان استفاده شود. ایرلند و یونان نتوانستند مشکل خود را به تنهایی حل کند و از کارشناسان دیگر کشورها و اساتید دانشگاه هاروارد استفاده کرده اند.

کد خبرنگار: 13017
1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام