• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-19595-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری امام زمان (عج) آران و بیدگل:

بانوی بی‌نشان بزرگ‌ترین پروژه مذهبی و فرهنگی شمال استان اصفهان است

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری امام زمان (عج) آران و بیدگل گفت: با توجه به بافت دینی و مذهبی شهرستان سعی کردیم کارهای دینی و آئینی را در رأس امور کانون قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل٬ حجت‌الاسلام مهدی رحمتی شامگاه دوشنبه در محل اداره ارشاد اسلامی آران و بیدگل، اظهار کرد: با جوانان و نوجوانان بومی توانستیم پس از تلاش بی‌وقفه سرانجام نمایش آئینی بانوی بی‌نشان را که به گواه کارشناسان دینی و مذهبی از بزرگ‌ترین مراسم‌های دینی و آئینی شمال اصفهان است به سرانجام برسانیم و این افتخاری است برای شهرستان و حتی استان اصفهان که جوانان با تلاش و همت خود چنین نمایشی را کار کرده‌اند.

وی افزود: در این نمایش از حدود ۸۰ بازیگر و عوامل اجرایی استفاده کرده‌ایم و آنها بدون کوچک‌ترین چشم داشت و با عشق و علاقه به خاندان عصمت و طهارت به ایفای نقش می‌پردازند و داستان زندگی حضرت زهرا(س) را در حد توان و بضاعت خود به نمایش می‌گذارند و به گوشه‌هایی از تاریخ سراسر رمز و راز این بانوی غریب و معصوم اشاره می‌کند.

رحمتی تصریح کرد: این نمایش برگرفته از کتاب کشتی پهلو گرفته اثر سید مهدی شجاعی است که بازیگران خانم و آقا به صورت افتخاری آن را اجرا می‌کنند و برآورد هزینه‌های جانبی این اثر حدود ۵۰۰ میلیون ریال است.

هم‌چنین علی کویری- کارگردان این اثر، اظهار کرد: ساخت این اثر را با کمترین امکانات شروع کردیم و بدون هیچ‌گونه کمک از هیچ سازمانی به ساخت چنین اثر بزرگ و فاخری پرداختیم.

وی افزود: بزرگ‌ترین مشکل کمبود مکان است و شهرستانی با چنین وسعت و ظرفیت بالای انسانی در تمام زمینه‌ها نباید در زیرساخت‌ها و امکانات با مشکل مواجه شود و این نقطه ضعف بزرگ این شهر است که با داشتن استعدادها و ظرفیت‌های سرشار انسانی و مالی از داشتن مکان‌های فرهنگی و هنری کم‌بهره باشد و باید مسئولان توجه بیشتری داشته باشند.

کویری گفت: بدون شک هر گامی که در راستای اعتلای فرهنگ دینی جامعه برداشته شود نسل آینده را بیمه خواهد کرد و این هزینه ناچیزی است که باید برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن بپردازیم تا نسل آینده را در مقابل انواع و اقسام دسیسه‌های فرهنگی بیمه کنیم.

1445953973591_telisna3.jpgکد خبرنگار: 13094


انتهای پیام