• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-19795-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

کاهش 7 درجه ای دمای دشت کاشان در پایان هفته

رییس اداره هواشناسی منطقه کاشان گفت: تحليل نقشه هاي هواشناسي بیانگر جوی ناپایدار طی روزهای آینده است و دمای دشت کاشان از 23 درجه سانتی گراد در روز چهارشنبه تا روز شنبه آینده 7 درجه کاهش خواهد داشت.

عباس ارغوانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: تحليل نقشه هاي هواشناسي بیانگر جوی ناپایدار طی روزهای آینده است و دمای دشت کاشان از 23 درجه سانتی گراد در روز چهارشنبه تا روز شنبه آینده 7 درجه کاهش خواهد داشت. به همین دلیل پسته کاران با توجه به عدم تامین نیاز سرمایی درختان پسته در صورت عدم بارندگی، نسبت به روغن پاشی زمستانه و هرس سر شاخه درختان پسته آلوده به آفت کرمانیا و انتقال آن به بیرون باغ و سوزاندن آن با هماهنگی کارشناسان مراکز خدمات کشاورزی اقدام کنند.

به گفته وی، باغداران درختان هسته دار و دانه دار در صورت عدم بارندگی نسبت به مبارزه با شانکر باکتریایی و سیتوسپورایی با سم اکسی کلرور مس با عنایت به توصیه های فنی کارشناسان جهاد کشاورزی اقدام کنند.

رییس اداره هواشناسی منطقه کاشان تصریح کرد: باغداران درختان میوه در صورت وجود شرایط مساعد دمایی و عدم بارش، نسبت به روغن پاشی زمستانه درختان به منظور مبارزه با انواع کنه ها و شپشک ها اقدام کنند.

ارغوانی تاکید کرد: با توجه به شرایط جوی و ناپایداری های پیش بینی شده و احتمال وقوع برف و باران در ارتفاعات، مرتع داران رعایت اصول ایمنی مرتعداری و تامین آب مایحتاج اولیه در شرایط سخت اقدام لازم را انجام دهند.

 وی گفت: در دوره مورد پیش بینی، رطوبت هوا از 75 درجه به 85 درجه رسیده و پدیده غالب جوی به صورت نیمه ابری، بارش پراکنده همراه با وزش باد شدید خواهد بود.

رییس اداره هواشناسی منطقه کاشان گفت: با توجه به یخبندان در مناطق کوهستانی، در طول هفته جاری، باغداران از انتقال هر گونه نهال و پاجوش گل محمدی خودداری کرده و نسبت به انجام یخ آب زمستانی، اقدام کنند.

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام