• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-13695-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس اداره هواشناسی کاشان خبر داد:

تداوم بارش‌های بهاری در دشت کاشان

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: تداوم بارش‌ها در دشت کاشان از امروز تا چهارشنبه می‌تواند منجر به جاری شدن روان‌آب شود و با توجه به کاهش 6 درجه دمای هوا، پدیده غالب جوی به صورت ابر همراه با بارش بهاری و در مناطق کوهستان احتمال برف همراه با وزش باد پیش بینی می شود.

عباس ارغوانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: بیشینه دمای هوا در روز دوشنبه 15 درجه بالای صفر خواهد بود که نسبت به روز یکشنبه 6 درجه کاهش دارد و این رقم در مناطق کوهستانی 6 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

وی افزود: بیشینه دمای هوا در روز  چهارشنبه به ۲۱  درجه می رسد، اما در  مناطق کوهستانی این رقم، یک درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود و پدیده غالب جوی ابر همراه با بارش بهاری و در مناطق مستعد بارش تگرگ همراه با وزش باد پیش بینی می شود.

رییس اداره هواشناسی کاشان تاکید کرد: با توجه به شرایط همرفتی و مشاهده ابر جوششی و احتمال وقوع پدیده رعد و برق در زمان چرای دام در مرتع از حضور در ارتفاعات و لبه‏ های پرتگاه ها و نزدیک درختان خشک پرهیز شود.
 
وی گفت: غله کاران با توجه به پیش بینی بارش، افزایش رطوبت و احتمال خسارت ناشی از بیماری زنگ غلات، برای مبارزه با روش کانون کوبی، آمادگی لازم را داشته باشند.

ارغوانی افزود: زنبورداران نیز نسبت به تنظیم دریچه کندوی زنبور عسل و محافظت از کندوها اقدامات لازم را انجام دهند و مرتع داران با توجه به بارندگی های اخیر و نم دار بودن خاک مرتع از حضور دام و تردد آن در مراتع به جد پرهیز کنند.
 


انتهای پیام