• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-14395-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور:

دچار پدیده‌ای به نام بحران هویت هستیم

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: متأسفانه امروزه جامعه ما دچار پدیده‌ای به نام بحران هویت شده است.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در نطنز، سید محمد بهشتی شامگاه گذشته (سه‌شنبه) در مراسم نکوداشت سید حسین اعظم واقفی- مورخ نطنزی، اظهار کرد: متأسفانه بر اساس هجمه سنگین فرهنگی و تاریخی دشمنان، جامعه امروز ما دچار بحران هویتی شده است.

وی افزود: در این برهه زمانی حضور کسانی که بتوانند با بیان شیوا و قلم خود تاریخ و فرهنگ گذشته مردمان این مرز و بوم را دوباره برای آن‌ها بازگو کنند، راهگشا و مناسب خواهد بود که نویسندگان کتاب‌های تاریخی یکی از آن‌ها هستند.

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: افسردگی، روحیه بد و نا امیدی مشکلاتی است که امروز درگیر جامعه ما شده که یکی از بهترین راه‌های برون رفت از این مسائل تعریف تاریخ و فرهنگ کهن ایران برای نسل جدید است.

وی تصریح کرد: سید حسین اعظم واقفی نطنزی یکی از کسانی بود که 70 سال عمر خود را برای بازگو کردن تاریخ و بیان تاریخ نطنز وقف کرد و توانست منبع عظیمی از تاریخ این منطقه را گردآوری کند که اقدامی بزرگ و ارزشمند است.

بهشتی خاطرنشان کرد: در کل ایران نیز هستند اشخاصی که مانند ایشان عمر خود را وقف تاریخ و فرهنگ نموده‌اند و با چند ده سال تلاش اسناد و کتاب‌های خوبی را گردآوری کرده‌اند تا به آیندگان منتقل کنند و نسل جدید را از بحران هویت خارج کنند.

کد خبرنگار: 13093


انتهای پیام