• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-10295-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

دانشگاه کاشان در زمره کیفی‌ترین دانشگاه‌های کشور قرار گرفت

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: بر اساس اعلام نظام آینده پژوهی دانش و فناوری، دانشگاه کاشان در ردیف دانشگاه‌های کیفی کشور قرار گرفت.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه کاشان، مجید منعم زاده اظهار کرد: در این نظام رتبه بندی فعالیت‌های پژوهشی 89 دانشگاه را در 5 محور کمیت علم، کیفیت علم، تولید علم فناورانه و نوآورانه، فعالیت‌های اجتماعی، دیپلماسی علمی و کیفیت محتوای علم مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در این نظام رتبه بندی از بین دانشگاه‌های جامع کشور، دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، شهید بهشتی رتبه اول تا سوم را کسب کرده، افزود: دانشگاه کاشان در تمام معیارها بعد از سه دانشگاه تبریز، شیراز و فردوسی که به صورت مشترک رتبه چهارم را کسب كرده است توانسته رتبه پنجم را از آن خود کند.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه کاشان در شاخص کیفیت تولید علم رتبه چهارم و کمیت تولید علم رتبه هفتم کشوری و در دیپلماسی علمی نیز رتبه دهم را کسب كرده است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان از دیگر شاخص‌های مهم این نظام رتبه بندی را فعالیت‌های اجتماعی نام برد و ادامه داد: بر اساس این نظام رتبه بندی دانشگاه کاشان در فعالیت‌های اجتماعی رتبه هفتم کشوری را ازآن خود کرده است.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه کاشان در فعالیت‌های اجتماعی حوزه علوم فنی و مهندسی هم در رتبه ششم کشوری قرار گرفته است.

منعم زاده گفت: در این نظام رتبه بندی همچنین دانشگاه کاشان در کیفیت تولید علم در حوزه علوم پایه هم رتبه دهم کشوری را به دست آورده است.


انتهای پیام