• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-7294-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

آغار بکار هشتمین «جشنواره کتابخوانی رضوی» در استان اصفهان

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان از آغاز بکار هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در  استان با معرفی هفت عنوان کتاب خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، امیر هلاکویی اظهار كرد: در هشتمین دوره این جشنواره که از مجموعه جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف آشنایی با سیره اهل بیت (ع) و ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار می‌شود، امسال هفت عنوان کتاب در رده‌های سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال به عنوان منابع مسابقه در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص منابع مسابقه افزود: در رده سنی کودک (۴ تا ۱۱ سال) کتاب‌های «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی از انتشارات به‌نشر و «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب از نشر جمکران با موضوع داستان‌هایی از زندگی امام رضا (ع) و در رده سنی نوجوان (۱۱ تا ۱۷ سال) کتاب‌های «مسافر هشتم» با موضوع امام رضا(ع) و «کاش تو را می‌دیدم» با موضوع حضرت معصومه(س) نوشته مژگان شیخی از نشر قدیانی، به عنوان منابع این جشنواره معرفی شده است.

هلاکویی ادامه داد: در بخش جوان و بزرگسال (۱۷ سال به بالا) این جشنواره نیز کتاب‌های «ماه هشتم» اثر مهدی غلامعلی از نشر دارالحدیث با موضوع امام رضا(ع)، «مهر ولایت در آسمان ایران» اثر آیت‌الله کریمی جهرمی از نشر بوستان کتاب با موضوع امام رضا(ع) و کتاب «به سپیدی یک رؤیا» اثر فاطمه سلیمانی از نشر کتاب نیستان با موضوع حضرت معصومه(س) به عنوان منابع این جشنواره معرفی شده است.

وی با اشاره به امکان شرکت در مسابقه به صورت انفرادی و یا خانوادگی گفت: علاقه مندان می‌توانند با مراجعه حضوری به یکی از کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان و یا به صورت الکترونیکی از طریق سایت razavi.iranpl.ir نسبت به ثبت نام، دریافت رایگان منابع و شرکت در مسابقه اقدام كنند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در خصوص نحوه شرکت کودکان در این مسابقه تصریح کرد: دو روش برای شرکت کودکان در مسابقه پیش بینی شده است که بر این اساس می‌توانند با تصویرسازی (نقاشی) از جذاب‌ترین بخش کتاب به انتخاب خودشان و یا ضبط و ارسال فایل ویدئویی از معرفی کتاب‌ها همراه با خوانش جذاب ترین بخش‌های کتاب در این مسابقه شرکت کنند.

وی افزود: شرکت کنندگان در هر دو روش باید صفحه مربوط به بخش معرفی شده و یا تصویرسازی شده از کتاب را قید کنند. به این ترتیب کودکان می‌توانند با کمک والدین خود، توضیحات اجمالی پیرامون کتاب، بازگویی قصه‌ای از کتاب، خواندن بخشی از کتاب و ... را با استفاده از گوشی‌های موبایل، ضبط و در سامانه جشنواره به نشانی razavi.iranpl.ir  و یا از طریق پیام‌رسان سروش به نشانی iranpl.ir@ ارسال کنند.

امیر هلاکویی با بیان اینکه ۳۱ تیرماه آخرین مهلت شرکت در این مسابقه تعیین شده خاطرنشان کرد: ۳۱۳ نفر از برگزیدگان بخش انفرادی علاوه بر دریافت لوح سپاس و تندیس هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، جایزه یک میلیون ریالی نیز دریافت می کنند و در بخش خانوادگی از ۸ خانواده (۲، ۳، ۴، ۵ نفره و بیشتر) با اهدای مبلغ ۶۰ میلیون ریال در مجموع تقدیر خواهد شد.

وی گفت: در سال 1395 در حدود ۱۲ هزار نفر  و در سال گذشته، ۲۳ هزار نفر در دوره‌های ششم و هفتم این جشنواره کتابخوانی شرکت کردند که امسال امیدواریم با مشارکت رسانه‌ها، دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی و همه مردم استان تعداد شرکت کنندگان استان اصفهان افزایش داشته باشد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: علاقه مندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به پورتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان به نشانی isfahanpl.ir، پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نشانی iranpl.ir  و یا سایت جشنواره به نشانیrazavi.iranpl.ir مراجعه كنند.


انتهای پیام