• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6191-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:

ورزنه کمترین هدر رفت آب در استان را دارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: با اقداماتی همچون اصلاح شبکه فرسوده که در چند سال اخیر در دستور کار قرار گرفت میزان هدر رفت آب در شهر ورزنه به شش درصد رسید که کمترین میزان در سطح استان است.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب استان، هاشم امینی با بیان اینکه ورزنه در انتهای خط آبرسانی اصفهان بزرگ در حوزه شهرستان اصفهان قرار دارد، اظهار کرد: برخورداری شرکت آبفا استان اصفهان از شبکه  هوشمند توزیع منجر به آن شده که آب شرب بین تمام نقاط استان عادلانه توزیع شود. اما از آنجایی که حجم ذخیره سد زاینده رود محدود است برای گذر از بحران کم آبی، استفاده از آب انبارها در شهر ورزنه در دستور کار قرارگرفت.

وی افزود: در حال حاضر به دلیل حجم بسیار محدود ذخیره آب سد زاینده رود 30 درصد تخصیص آب طرح این شهر نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است  که تلاش شده با تعدیل فشار و ترغیب مردم به مصرف بهینه، آب مورد نیاز در اختیار مردم قرار گیرد.

امینی گفت: هم اکنون دو حلقه چاه در مدار بهره برداری قرار دارد و یک حلقه چاه جدید نیز در حال حفر است اما از آنجایی که EC آب در شهر ورزنه بسیار بالاست و به بیش از 4 هزار می رسد مقرر شد در آینده نزدیک به روش BOO دستگاه آب شیرین کن در این شهر راه اندازی شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: در تابستان سال جاری برای اینکه مردم شهر ورزنه بتوانند خدمات پایدار آبفا را دریافت کنند آب انبارحاج محمد باقر با قدمت 300 ساله پس از تجهیز امسال وارد مدار بهره برداری شد به طوری که مردم از این آب انبار که در مرکز شهر قرار دارد آب شرب مورد نیاز خود را برداشت می کنند.

وی با اشاره به دیگر تدابیری که برای تامین آب شرب ورزنه در دستور کا قرارگرفته است، خاطرنشان کرد: مرمت و تجهیز آب انبار هزار متر مکعبی مسجد جامع و استفاده از مخزن 2 هزار مترمکعبی شهرک صنعتی ورزنه و نیز بهره گیری از مخزن 3 هزار مترمکعبی آبفا از دیگر اقدامات در زمینه گذر از بحران کم آبی در این شهر است.

امینی با اشاره به اهمیت تامین خدمات آبفا به شهر ورزنه گفت: ورزنه به دلیل برخورداری از  جاذبه های گردشگری ، شهری توریست پذیر محسوب می شود و تنها  شهری است که به صورت سنتی زنان چادر سفید به سر می کنند.

وی  با بیان اینکه کمترین میزان هدر رفت آب در استان مختص به شهر ورزنه است، تصریح کرد: با اقداماتی همچون اصلاح شبکه فرسوده که در چند سال اخیر در دستور کار قرار گرفت میزان هدر رفت آب در شهر ورزنه به 6 درصد رسید که کمترین میزان در سطح استان است.


انتهای پیام