• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-5195-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرماندار کاشان:

گرانی برای محصولات داخلی قابل قبول نیست

فرماندار کاشان گفت: با توجه به سفر رییس جمهور به کاشان در آبان ماه آینده، تمام مسئولان اجرایی باید طرح های مصوب و دارای اعتبار سازمان خود را اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا – منطقه اصفهان حمیدرضا مومنیان در شورای اداری شهرستان کاشان،  اظهار کرد: کنترل بازار و نظارت بر قیمت ها، یک ضرورت است  و هیچ گرانی برای محصولات داخلی پذیرفته نیست و با هر گران فروشی و هر نوع احتکار با جدیت و قاطعانه برخورد می شود.

وی افزود: در شرایطی که دچار تحریم های خارجی از سوی دشمنان هستیم، سزاوار نیست که اندکی از فروشندگان داخلی برای سودجویی و فرصت طلبی، گرانی و مشکلات ناشی از آن را بر مردم تحمیل کنند.

فرماندار کاشان  تصریح کرد: بخشی از نارضایتی شهروندان ناشی از شرایط فعلی اقتصاد است که مدیران کلان کشور باید آن را مدیریت کنند، اما بخشی از نارضایتی را می توان با مدیریت صحیح در دستگاه اجرایی پایین دستی برطرف کرد.

وی با اشاره به اهمیت امنیت در بازارهای اقتصادی، تاکید کرد: همه موظف هستیم با اتحاد، انعطاف، گذشت و پشتیبانی از همدیگر، خدمات لازم را به واحدهای تولیدی و صنعتی ارائه کنیم. حق بیمه، بدهی های دارایی و قسط های بانکی باید با هماهنگی لازم پرداخت شود تا شرایطی که بر واحدهای تولیدی تحمیل شده است، باعث تعطیلی آنها نشود.

مومنیان با تاکید بر ضرورت مدیریت مصرف آب و برق، گفت: دستگاه های اجرایی موظف هستند با صرفه جویی در آب و انرژی 20 درصد مصرف خود را کاهش دهند که یک ساعت تغییر در فعالیت اداره های شهرستان کاشان تا پایان مرداد، کمک در راستای اجرای این برنامه است.

وی افزود: بخش عمده ای از مصرف آب و برق مربوط به شیوه های نادرست مصرف است و همه دستگاه موظف هستند برای نهادینه سازی فرهنگ اصلاح الگوی مصرف اطلاع رسانی کنند تا شهروندان بتوانند مصرف انرژی و کاهش هزینه های آن را مدیریت کنند.

فرماندار کاشان گفت: برخی از شرکت های تولیدکننده فرش ماشینی از نوعی الیاف پلی استر استفاده می کنند که مواد اولیه آن در شرکت های پتروشمی داخلی تولید می شود و قیمت تمام شده آن  نیز کمتر از مشابه خارجی است.


انتهای پیام