• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-6792-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

اثنی عشران:
حجاب سبب بالا رفتن عزت نفس زنان می‌شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان گفت: تمام اقشار مردم باید در کلام و رفتار نیز حجاب و عفاف را رعایت کنند، چرا که حجاب سبب بالا رفتن عزت نفس زنان می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، سهیلا اثنی عشران امروز (چهارشنبه) در خصوص گرامیداشت هفته عفاف و حجاب، اظهار کرد: جنگ نرم، ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی مانند حجاب را مورد هجمه قرار می‌دهد و در رسانه‌های مجازی کمپین برای تزلزل در باور و اعتقاد مردم به خصوص دختران نسبت به حجاب ایجاد شده است.
 
وی افزود: حضور خواهران محجبه در مراسم عفاف و حجاب موجب تحکیم و افزایش عزت نفس آنان در جامعه می‌شود. عفاف و حجاب تنها مختص زنان و تنها پوشش چادر مطرح نیست، بلکه تمام اقشار مردم باید در کلام و رفتار نیز حجاب و عفاف را رعایت کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان ادامه داد: مادران باید روی تفکر فرزندان خودکار و از سنین کودکی آموزش عفاف و حجاب را شروع کنند. همچنین عفاف و حجاب باید از دیدگاه‌های متفاوت روانشناسی، جامعه شناسی، علمی و دیدگاه علمی بررسی شود.

اثنی عشران افزود: در طول سال همایش‌ها و نشست‌های عفاف و حجاب با موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی، حجاب و تحولات جمعیتی و حجاب و عفاف در حلقه صالحین برگزار می‌شود‌.

وی خاطرنشان کرد: در طی هفته عفاف و حجاب، شهر اصفهان حدود ۳۵ نشست و همایش در دستگاه‌ها و فرهنگسراهای شهرداری، ۱۰ نمایشگاه با شرکت هشت فروشگاه، آموزشگاه و ۱۰ کارگاه آموزشی با حضور روانشناسان و جامعه شناسان و مختص دختران و سه مسابقه پیامکی با عنوان زیباترین  نقش بندگی، عکاسی زیر چتر باران و تقدیر از مدارس نمونه برگزار خواهد شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان ادامه داد: ایستگاه‌های فرهنگی و توزیع بسته‌های فرهنگی در سطح شهر به صورت جداگانه و دو تریبون آزاد در دانشگاه نیز اجرا می‌شود. همچنین دفتر بانوان نیز در تدارک و آماده‌سازی نمایشگاه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

همچنین فاطمه بابا سالاری- مسئول بسیج جامعه زنان استان اصفهان در این نشست در خصوص برنامه‌های هفته عفاف و حجاب، اظهار کرد: امسال با شعار جاودانه باد قیام خونین گوهرشاد، عظیم‌ترین و مظلومانه‌ترین نهضت تاریخ جهان در دفاع از حجاب و با رویکرد گرامی داشت قیام گوهرشاد و یادآوری کشتار بی‌رحمانه مردم توسط عمال رضاخان و بلند نمودن فریاد مظلومین حجاب در صحن گوهرشاد مشهد هفته عفاف و حجاب آغاز می شود.

وی افزود: مراسم گرامیداشت عفاف و حجاب از روز گذشته با عنوان عفاف و حجاب، احترام به خویشتن، حقوق شهروندی آغاز شده است.

مسئول بسیج جامعه زنان استان اصفهان با اشاره به وصیت نامه شهید یعقوب ابراهیم نژاد افزود: شهید می‌گوید، اگر می‌دانستم هر بار که خونم ریخته می‌شود، بی‌حجابی، آغوش حجاب در بر می‌گیرد، حاضر بودم هزاران هزار بار کشته شوم. در واقع شهدا به عفاف و حجاب زنان تأکید بسیار داشتند.

بابا سالاری با اشاره به اینکه در طول سال برنامه‌های متنوعی در خصوص حجاب و عفاف داریم، افزود: این برنامه‌ها مختص بسیج جامعه زنان نیست و روز گذشته بسیج مهندسین، همایشی در ساختمان چمران، بسیج جامعه پزشکان و کنفرانسی با عنوان سیاست مبین جمعیتی و در کنار آن بحث عفاف و حجاب، همچنین همایش عفاف و حجاب در دانشگاه اصفهان توسط بسیج ادارات برگزار می‌شود.


انتهای پیام