• جمعه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9710-18695-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

امام جمعه موقت خمینی شهر:

با غرب مشکلی نداریم

امام جمعه موقت خمینی شهر گفت: اسرائیل دشمن شماره یک اسلام است. امروز ایران با این مقاومتی که داشته در مرز اسرائیل قرار دارد، امروز ایران در غزه و لبنان، بحرین و عراق است و در دنیا قدرتمندیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در خمینی شهر، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا تمنایی در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به روایات حضرت امیر(ع) گفت: هر کسی خود را متواضع تر ببیند، درجه نمازش بالاتر است.

وی ضمن توصیه به تقوای الهی افزود: بی تقوایی نمی گذارد مملکت رشد کند. اگر مسئولان تقوا پیشه می کردند، مشکلات امروز در جامعه نبود.

تمنایی با اشاره به اهمیت تقوای الهی افزود: تقوا این است که مسئولان با اقتدار همه امور جامعه را در نظر داشته باشند. دوران اولتیماتوم دادن ها گذشته است. آنها که از اسلام خبر ندارند و غرب زده اند می خواهند ما زیر بار قدرت غرب باشیم. غرب قدرتی ندارد، ما می توانیم در برابر آمریکا بیاستیم. 

وی ادامه داد: با غرب مشکلی نداریم، مشکل با کسانی است که غرب زده اند، مشکل منافقین داخلی هستند. مشکل کسانی اند که با حجاب و اسلام مخالف هستند. منافقین می گویند حجاب را باید به رفراندوم بگذاریم. ملت ما اسلام را می خواهند. ملت ما آنهایی هستند که نود و هشت درصد به اسلام و جمهوری اسلامی رای دادند. 

امام جمعه موقت خمینی شهر در مورد منافقین داخلی گفت: آنها از اسلام فقط پوسته آن را می خواهند اما ولی فقیه، این دیده بان شجاع  انقلاب اجازه نخواهد داد که اسلام و مملکت به دست منافقین بیفتند.

وی در مورد رابطه ایران با مقاومت گفت: آمریکا هفت هزار میلیارد دلار در این منطقه هزینه کرده است. ایران اندکی برای مقاومت هزینه کرده است و برخی ها دادشان بلند است که چرا این هزینه ها شده است؟ اگر هزینه نکرده بودیم الان اسرائیل در مرز ما در عراق و داعش داخل ایران بود. 

تمنایی گفت: اسرائیل دشمن شماره یک اسلام است. امروز ایران با این مقاومتی که داشته است در مرز اسرائیل قرار دارد، امروز ایران در غزه و لبنان، بحرین و عراق است. امروز ما در دنیا قدرتمندیم.

وی آمریکا را منفورترین کشور دنیا دانست و گفت: بدهکارترین کشور دنیا آمریکا است و منافقین می خواستند ما با این کشور در ارتباط باشیم. منافقین بدانند ما تحمل و صبر انقلابی می کنیم  و منتظر دستور رهبری هستیم. 

وی ضمن تبریک روز پرستار و میلاد حضرت زینب(س) و سفارش به خدمت به خلق ، گفت: متاسفانه برخی ها فرهنگ برخورد با جانبازان و معلولین را در جامعه ندارند. سعی کنید به این قشر جامعه خدمت کنیم که این خدمت از نماز جماعت بالاتر است.

انتهای پیام