• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 982-17895-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

کشف 300 کیلوگرم ماهی فاسد در اردستان

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان از کشف ۳۰۰ کیلوگرم ماهی فاسد و توقیف یک دستگاه خودرو حمل خبر داد.

میثم استکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان در اردستان، اظهار کرد: کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این شبکه حین بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی سطح شهرستان، یک دستگاه خودروی غیرمجاز حامل ماهی فاقد هویت که به صورت غیربهداشتی نسبت به عرضه اقدام می‌کرد را شناسایی کردند.

وی افزود: بازرسان شبکه دامپزشکی جهت بررسی، بیشتر خودرو‌ها را متوقف کردند ولی فرد متخلف متواری و محموله خود را در منطقه‌ای بایر تخلیه کرد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان اضافه کرد: پس از تعقیب مجدد خودرو، متخلف اقدام به ضرب و جرح عمدی و توهین به بازرسان این شبکه کرد که با دخالت مأموران نیروی انتظامی، ضارب دستگیر و به مراجع ذی‌صلاح قانونی شهرستان معرفی شد.

وی با بیان اینکه از این خودرو مقدار ۳۰۰ کیلوگرم ماهی فاسد کشف شد، افزود: با توجه به مدارک و مستندات فرد متخلف به پرداخت 160 میلیون ریال جزای نقدی و تحمل ۲۵ ضربه شلاق تعزیری بابت توهین به مأمور دولت در حین انجام وظیفه محکوم شد.

استکی خاطرنشان کرد: شهروندان فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را فقط از مراکز معتبر و تحت نظر دامپزشکی تهیه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۱۲ سریعاً به شبکه‌های دامپزشکی اطلاع دهند.


انتهای پیام