• سه شنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-2795-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس زندان کاشان:

بسیاری از جرائم، ناشی از بیکاری و نبود مهارت است

رییس زندان کاشان گفت: بعد از روند اسلامی شدن ساختار زندان که توسط شهید بهشتی آغاز شد، زندان به جای نگهداری افراد به محل اصلاح و تربیت آنان تبدیل شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه اصفهان در کاشان، سید رضا موسوی عصر روز گذشته دوشنبه در مصلای نماز جمعه نوش‌آباد، اظهار کرد: مجرم در چرخه اصلاح و تربیت زندان، باید متفاوت از شرایط قبل شود و این مهم در واحد فرهنگی و اشتغال زندان کاشان به وقوع پیوسته است.

وی افزود: زندان کاشان که امور فرهنگی، اجتماعی و اصلاح زندانیان را بر عهده دارد در سال گذشته440 نفر از مددجویانی که به علت شرایط اقتصادی، اجتماعی و تحریم‌های دشمنان مرتکب جرم شده و به بیراهه رفته‌اند در رشته‌های فنی و حرفه‌ای به مهارت رسانده است.

موسوی تصریح کرد: بسیاری از جرائم ناشی از بیکاری و عدم مهارت است، وقتی فرد آموزش می‌بیند هم جامعه از آن‌ها بهره‌مند‌ می‌شود و هم خود او با عزت نفس به جامعه برمی‌گردد.

وی افزود: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی که قوه قضاییه علمدار آن است، واحد مددکاری و فرهنگی زندان کاشان با برگزاری دوره‌های آموزش برای خانواده و همسر زندانیان، 60 نفر از آن‌ها نسبت به آسیب‌های اجتماعی ناشی از جرائم مواد مخدر و طلاق آشنا شده‌اند که در زندگی آن‌ها نیز اثرگذار بوده است .

رییس زندان کاشان اظهار کرد: از زندان کاشان، در سال پایتخت کتاب ایران به عنوان یک گزینه فرهنگی و برگزاری 70 نشست کتابخوانی با حضور مدد جویان توسط معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر شد.

موسوی تصریح کرد: مددجویان، در داخل زندان کتاب و مقاله می‌نویسند، نشست‌های علمی برگزار می‌کنند و با یکدیگر مباحثه می‌کنند به طوری که علاقه زندانیان به طرف مطالعات هدفمند و کتاب‌های روان‌شناسی و مذهبی تغییر پیدا کرده است.

رییس زندان کاشان گفت: مددجویان در کلاس‌های حفظ قرآن شرکت می‌کنند و  ۲۷۰ نفر حافظ قرآن پرورش یافتند که رتبه‌های برتر مسابقات قرآن در سال ۹۷ به دست آوردند.

وی تصریح کرد: مددجویان زندان کاشان، رتبه سوم مسابقات ورزش زورخانه‌ای کشور را کسب کردند که نمونه کار فرهنگی است.

موسوی تأکید کرد: کار فرهنگی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مؤثر است. زندان، کانون آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی است. وقتی کار فرهنگی در زندان جواب می‌دهد در جامعه نیز امکان‌پذیر است.

 رییس زندان کاشان، گفت: مشارکت مردم و نیکوکاران همراه با کمک‌های ستاد دیه، مسئولان قضایی و اجرایی، با پرداخت 215 میلیارد ریال، منجر به آزادی ۲۴۲ نفر از زندانیان مالی و برگشت آن‌ها به جامعه شد.

به گزارش ایسنا، گردهمایی دیده‌بانان قوه قضائیه و اعضای حفاظت اجتماعی و دادگستری شهرستان آران و بیدگل در محل مصلای نماز جمعه نوش‌آباد برگزار شد.


انتهای پیام