• شنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 902-1590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان فرهنگی-اجتماعی شهرداری اصفهان:
با برگزاری نکوداشت اصفهان در روزهای دیگر مقابله می کنیم
20کتابخانه مصوب اصفهان هنوزکلنگ زنی نشده است

معاون سازمان فرهنگی-اجتماعی شهرداری اصفهان گفت: طبق قانون اساسی و مصوبه شورای شهر 3 اردیبهشت روز اصفهان است.

 به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه اصفهان، حبیب الله تحویل پور امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:اگر حرکت های دیگری در روزهای دیگر از جمله اول آذرماه در راستای بزرگداشت اصفهان صورت گیرد،باید توسط مسوولان با آن مقابله شود.

 وی با اشاره به این که انتخاب سوم اردیبهشت به عنوان روز اصفهان به دلیل تولد شیخ بهایی در این روز و نقش وی و تفکر شیعی در گسترش اصفهان است،افزود: انتخاب این روز جهت مقابله با سازمان های مردم نهاد نبوده است.

 تحویل پور با بیان این که بافت فرسوده با بافت تاریخی تفاوت دارد و نباید این دو را باهم اشتباه گرفت،افزایش سطح ارتفاع از 9 متر به 12 متر را ویژه بافت فرسوده و در راستای افزایش ظرفیت ساختمان ها جهت سکونت افراد بیشتر دانست.

 وی با اشاره به این که نشریات باید در زمینه گردشگری ورود بیشتری پیدا کنند،بیان داشت:در سفر ریاست جمهوری ساخت 20 کتابخانه برای شهر اصفهان مصوب شد که هنوز کلنگ زنی هیچ کدام انجام نشده است و برای ساخت این کتابخانه ها از بخش خصوصی و انجمن خیرین کتابخانه ساز کمک خواهیم گرفت.

 معاون سازمان فرهنگی-اجتماعی شهرداری اصفهان مدیریت واحد حوزه آب زاینده رود،کلنگ زنی پروژه بهشت آباد،اتصال تونل 3 کوهرنگ،رعایت طومار شیخ بهایی در زمینه آب زاینده رود،لایروبی انهار اصفهان و مدیریت واحد آب،خاک و هوای اصفهان را از راه های حفظ زاینده رود دانست و اضافه کرد:ایجاد صنایع سنگین در اصفهان با شعار مهاجرت معکوس تناقض دارد و باعث ایجاد آلودگی و از بین رفتن جاذبه های فرهنگی شهر می شود.

 وی برگزاری تور اصفهان گردی، همایش های تفکر شیخ بهایی و نکوداشت شیخ بهایی،کلنگ زنی مجموعه فرهنگی شیخ بهایی با همکاری شهرداری،خیرین و میراث فرهنگی،ساخت 14 کتابخانه با همکاری خیرین کتابخانه ساز،ایجاد فضای فرهنگی در سپاهان شهر و مجموعه نگین،فعالیت های ورزشی و اجرای 3 تئاتر به مناسبت خواهرخواندگی اصفهان و فرایبورگ را از برنامه های معاونت تحت مدیریت وی به مناسبت هفته اصفهان دانست.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: