• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-1093-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/پایان نامه/

بررسی تاثیرات فعالیت بدنی بر تندستی زنان سالمند

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد یک دوره تمرین دید ورزشی و پیاده روی بر تعادل پویا و سلامت عمومی زنان سالمند اثر گذار است (05/0> p ).  

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان، سمیرا کارگری دانشجو کارشناسی ارشد رشته فیزیولوژی ورزشی گرایش فیزییولوژی فعالیت بدنی و تندرستی به بررسی "مقایسه اثر یک دوره تمرین دید ورزشی و پیاده روی بر تعادل پویا و سلامت عمومی زنان سالمند" پرداخت.

مطابق این تحقیق تعداد 36 شرکت کننده علاقه مند که شرایط شرکت در پژوهش را دارند به صورت نمونه گیری در دسترس انتخاب و به شکل تصادفی در سه گروه (دید ورزشی، پیاده روی و کنترل) قرار گرفتند.

همچنین به منظور اندازه گیری سلامت عمومی از پرسشنامه GHQ و برای اندازه گیری تعادل پویا از آزمون برخاستن و رفتن استفاده شد. جهت تجزیه و تحلیل اطلاعات از تحلیل کوواریانس در سطح پنج صدم بهره گرفته شد.

هدف از اجرای پژوهش حاضر مقایسه اثر یک دوره تمرین دید ورزشی و پیاده روی بر تعادل پویا و سلامت عمومی زنان سالمند است. این پژوهش از نوع نیمه تجربی است که به روش میدانی اجرا شد.  نتایج این مطالعه  نشان می‌دهد یک دوره تمرین دید ورزشی و پیاده روی بر تعادل پویا و سلامت عمومی زنان سالمند اثر گذار است (05/0> p ). 

 بین دو روش تمرینی در تعادل پویای افراد شرکت کننده تفاوت وجود دارد (05/0> p ) اما بین دو روش تمرینی در سلامت عمومی تفاوت معنا داری مشاهده نشد (05/0< p ). از این دو روش تمرینی می‌توان جهت بهبود تعادل پویا و سلامت عمومی زنان سالمند استفاده کرد.

به گزارش ایسنا؛ این پایان نامه با راهنمایی حمید زاهدی در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد دفاع شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: