• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 963-4488-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یزدانی: بزرگ‌ترین مجموعه کریکت آسیا در اصفهان ساخته می‌شود

رییس کمیته کریکت هیئت انجمن‌های ورزشی استان اصفهان با اشاره به ساخت بزرگترین مجموعه اختصاصی کریکت در اصفهان گفت: این مجموعه با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون جهانی کریکت ساخته می‌شود و در آینده تبدیل به یکی از آکادمی‌های معتبر این رشته در شناسایی، تربیت و برگزاری مسابقات خواهد شد.

الهام یزدانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان اظهار کرد: بعد از سفر رییس جهانی کریکت به اصفهان و بازدید از زمینی که اداره کل ورزش و جوانان به منظور ساخت مجموعه اختصاصی پیشنهاد داده بود، خوشبختانه زمین اصفهان در رقابت با زمین پیشنهادی کرمان و گرگان نظر ایشان را به خود جلب کرد و قرار شد بعد از انجام مراحل اولیه مسطح سازی واداری آن و ارائه اسناد ومدارک به فدراسیون جهانی کریکت، تمامی بودجه ساخت این مجموعه که به صورت آکادمی است از سوی فدراسیون جهانی پرداخت شود.

وی افزود: با توجه به نقشه پیشنهادی فدراسیون جهانی، این مجموعه قرار است از مجموعه ملبورن استرالیا بزرگتر ومجهزتر باشد و شامل تمامی امکانات و تجهیزاتی است که یک آکادمی مدرن به آن نیاز دارد.

وی در خصوص وضعیت کریکت اصفهان خاطر نشان کرد: کریکت در اصفهان از حدود 10 سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد و بعد از اینکه زیر مجموعه فدراسیون انجمن‌های ورزشی شد اختلافاتی به وجود آمد که کمی دچار تعلیق شد و تقریباً وقفه‌ای 8 ساله به وجود آمد و از حدود دو سال پیش دوباره فعالیت خود را از سر گرفتیم. در این مدت حدود 20 نفر ورزشکار زن و 56 ورزشکار مرد آموزش دیده شده‌اند و به دنبال آن تیم بانوان سال گذشته به مسابقات شیراز اعزام شد.

رییس کمیته کریکت استان اصفهان با اشاره به مشکلات و کمبودهایی که در راه توسعه و رشد این رشته در استان با آن روبرو هستند، گفت: از نظر وسائل و امکانات با مشکلات زیادی روبرو هستیم، به غیر از وسایلی که انجمن کریکت کشور در اختیارمان گذاشته تجهیزات دیگری نداریم و برای تهیه آن با مشکل روبرو هستیم. همچنین در خصوص زمین برای تمرین نیز مشکل داریم که باید تا زمان آماده شدن مجموعه راهکاری برای آن اندیشیده شود.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه برگزاری جشنواره زاینده رود کمک زیادی به ما در شناساندن این رشته به عموم شهروندان و نشان دادن جذابیت و ظرفیت‌هایش کرد، حتی مسئولان شهری متوجه شدند که به این رشته می‌توان به عنوان یکی از رشته‌های ورزش محلات نگاه کرد و جنبه تفریحی و خانوادگی و همگانی به آن داد.
 

کد خبرنگار:13042


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: