• جمعه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-3592-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت اصفهان:

دشمنان می‌دانند با جنگ، شانسی در برابر ایران ندارند

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به سیاست‌های جدید آمریکا گفت: دولت عربستان برای آمریکا گاو شیرده است. تا زمانی که سود داشته باشد و کسری بودجه و اشتغال آمریکا را تامین کند دوست آن‌ها است، اما همین که کارشان تمام شد سرشان را می‌برند و دور می‌اندازند.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی میردامادی در خطبه های عبادی- سیاسی این هفته نماز جمعه اصفهان با اشاره به تغییرات اخیر دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: شمایی که برای به دانشگاه فرستادن فرزندانتان، گریان ناچار به فروش فرش زیر پایتان هستید، با تغییراتی که در دانشگاه به وجود می‌آید دیگر هرگز ناچار نخواهید بود مقروض یا با فروش فرش زیر پایتان جوان‌هایتان را به دانشگاه بفرستید.
 
وی ادامه داد: زشت است پدر و مادری به خاطر هزینه های نجومی دانشگاه فرزندشان، آنها را با اشک و دلهره به دانشگاه بفرستند و برای تحصیل فرزندشان یا مقروض شوند و یا ناچار فرش زیر پایشان را بفروشند، اما از آن طرف دیگران با این پول ماشین‌های 500 میلیون تومانی سوار شوند. درآمدهای دانشگاه آزاد خرج تحصیل دانشجویانش خواهد شد.
 
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به سیاست‌های جدید آمریکا گفت: این دولت عربستان برای آمریکا گاو شیرده است. تا زمانی که سود داشته باشد و کسری بودجه و اشتغال آمریکا را تامین کند دوست آن‌ها است، اما همین که کارشان تمام شد سرشان را می‌برند و دور می‌اندازند.  
 
میردامادی ادامه داد: این دولت منحوس عربستان از یک طرف قرآن پخش می‌کند و از طرف دیگر برای کشتن جوامع اسلامی میلیاردها دلار اسلحه خریده است. آن‍ها نشسته نماز می‌خوانند اما برای رییس جمهور آمریکا ایستاده رقص شمشیر می‌کنند. این اسلام، اسلام آمریکایی است.
 
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به سند 2030 گفت: این سند راه نفوذ بیگانگان را به کشور باز می‌کند. یک زمانی تنباکو و توتون را حرام اعلام کردند چرا که موجبات نفوذ انگلیس به کشور شده بود. این هم همین است. این سند می‌خواهد حرف از جهاد، شهادت و جنگ برای کودکان ایران اسلامی زده نشود.
 
میردامادی ادامه داد: چرا دولت این سند را امضا کرد؟ شورای انقلاب فرهنگی کجا بود؟ این سند می‌خواهد دختر و پسر مختلط باشند. حرف از جهاد و جنگ زده نشود تا لامذهب‌ها هرکار خواستند بکنند؟ آنها  که کودکان سوری را نابود می‌کنند و خون مردم یمن را می‌ریزند دلشان برای کودکان ایران سوخته است؟ شهادت و جهاد به ضرر این افراد است و می‌خواهند آن را از کتب درسی حذف کنید.
 
وی با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) گفت: به گفته همان خبرنگارهای خارجی روزی که امام (ره) وفات کردند جهان تکان خورد. 10 میلیون نفر کیلومترها زیر آفتاب سوزان خردادماه با لباس مشکی اشک ریختند. این به خاطر تقوای امام (ره)  بود. هرکس که به خداوند توسل کند این گونه عزیز می‌شود.
 
امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: همه دشمنان اسلام برای خاموش کردن چراغی که امام (ره) افروخت بسیج شده اند، اما باز هم کاری از دستانشان بر نمی‌آید. انقلاب چراغی است که خداوند به دستان امام (ره) افروخته است و هرگز خاموش شدنی نیست. این نتیجه ارتباط با خدا است. کسانی که با دشمنان خدا در ارتباط هستند آینده ای جز ذلت و بدبختی ندارند.
 
میردامادی گفت: درود بر شهدای 15 خرداد و شهدای 8 سال دفاع مقدس که کاری کرده اند که هیچ کس جرات دست اندازی به ایران را ندارد. رییس جمهور آمریکا به عربستان و اسرائیل می‌رود تا همه دشمنان خدا را متحد کند. چرا که می‌داند در مقابل چه قدرت بزرگی ایستاده است.
 
وی افزود: امروز که دشمنان می‌دانند با جنگ، شانسی در برابر ایران ندارند با مسائل فرهنگی به میدان آمده اند. آنها چادر زیبای زنان ایرانی را به مانتو تبدیل کردند. مانتوهای ایرانی را به مانتوهای کوتاه و تنگ و نازک تبدیل کردند و امروز از حجاب ایرانی فقط یک روسری مانده است.
 
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به ماه رمضان گفت: شاید جوامع اسلامی به وسیله روزه متحد شوند. همه ماه‌ها ماه خدا است اما ماه رمضان شهرالله است. چیزی که واژه الله را در ادامه خود داشته باشد ارزش پیدا می‌کند. بندگان خدا در این ماه بیشتر به سمت خدا می‌روند. در این ماه حتی نفس‌های بنده خدا نیز موجب خیر و برکت است.
 
میردامادی گفت: باید نه تنها از مساجد ایران، بلکه از ناقوس کلیساهای ایران هم فریاد مرگ بر امریکا بلند شود.

کد خبرنگار: 13051

1445953973591_telisna3.jpg
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: