• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-6795-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برگزاری دوره های آموزشی تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در گلپایگان

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان گلپایگان گفت: دوره های آموزشی با موضوع تب خونریزی دهنده کریمه کنگو برای بهره برداران و گروه های در معرض خطر در شهرستان گلپایگان برگزار شد.
 
به گزارش ایسنا منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان گلپایگان، غفاری اظهار کرد: با شروع فصل گرما و فعال شدن کنه ها هرساله شاهد بروز این بیماری در مناطق مختلف کشور هستیم و با توجه به مواردی که در سال های قبل وجود داشته، افزایش سطح آگاهی در خصوص روش های پیشگیری از این بیماری در اولویت اقدامات قرار گرفته است.
 
وی افزود: گروه هایی که در درجه اول خطر در این بیماری قرار دارند دامداران، کشاورزان و افرادی که با لاشه استحصالی دام ها سروکار دارند بوده و در اولویت دوره های آموزشی قرار گرفته اند که برای این افراد دوره های آموزشی- ترویجی برگزار شد.
 
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان گلپایگان در خصوص نحوه برگزاری دوره های آموزشی، ادامه داد: یک دوره آموزشی جهت دامداران شهرستان گلپایگان در محل سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان با تدریس معاون شبکه دامپزشکی شهرستان برگزار شد و مباحث مورد نظر ارائه شد.
 
غفاری در خصوص برگزاری دوره دوم آموزشی، تصریح کرد: دوره دوم آموزشی- ترویجی برای قصابان، سلاخان و کارگران کشتارگاه در محل کشتارگاه صنعتی دام این شهرستان به وسیله کارشناس مسئول این شبکه برگزار شد و نکات و توصیه های بهداشتی که باید توسط این افراد رعایت شود توضیح داده شد.
 
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر برگزاری این دوره های آموزشی، بروشورها و پوسترهایی بین شرکت کنندگان توزیع شد، همچنین بنرهایی در محل کشتارگاه با موضوع توصیه های بهداشتی پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده نصب شد.


1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: