• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-4090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

قربانی:

تاریخی یا صنعتی بودن اصفهان تعیین تکلیف شود

یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تاریخی، فرهنگی و یا صنعتی بودن اصفهان باید تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، ابوالفضل قربانی امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اظهار کرد: همه دولت‌ها تاکنون بر کاهش اختیارات شوراها تصمیم داشته‌اند در حالی که شوراها کارنامه خوبی را از خود به جای گذاشته‌اند و حجم فعالیت های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی شوراها بر كسی پوشینده نیست.

وی افزود: اقدامات شوراها بعد از این نباید با سعی و خطا و یا غیركارشناسانه پیش برد زیرا توقع مردم و مسئولان از شوراها افزایش یافته است و چشم‌های تیزبین زیادی فعالیت های این نهاد را زیر نظر دارند.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: هر گونه اقدام احساسی خسارت‌های جبران ناپذیری برای شهر و مردم به دنبال خواهد داشت و برای هر تصمیمی در شورا باید اطلاعات كامل، صحیح و غیرسیاسی باشد تا منشاء اثر و حركت شود.

وی ادامه داد: جایگاه شوراها در تصمیمات دولت و مجلس باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد برای تحقق این امر ساختار، وظایف و تشكیلات شورای عالی استان‌ها باید توسط مراجع ذی‌صلاح مورد بازبینی قرار گیرد.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: تكلیف تاثیرات تصمیمات بی‌پشتوانه دولتی در مصوبات شوراها باید مورد بررسی قرار گیرد و تا شوراها بتوانند فارغ از این تصمیمات نسبت به ارائه خدمات اقدام کنند.

وی ادامه داد: بازبینی قوانینی كه متعلق به ده‌ها سال قبل بوده و در حال حاضر هیچگونه سنخیتی با شرایط موجود نداشته و ندارد و بعضاً نیز موجبات نارضایتی و تبعیض در جامعه را فراهم آورده است با تعامل سازنده با نمایندگان مجلس ضروری است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه تاریخی و فرهنگی و یا صنعتی بودن این شهر باید تعیین تکلیف نهایی شود، گفت: پیگیری در راستای افزایش شعاع ممنوعیت 50 کیلومتر احداث کارخانه‌های صنعتی در اطراف شهر اصفهان به حداقل 100 کیلومتر با محاسبه از آخرین نقطه محدوده شهر اصفهان و تلاش برای جلوگیری از مهاجرت مردم اصفهان به دیگر شهرها و اقدام در راستای مهاجرت معکوس از اصفهان نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: