• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-3792-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

محمودی:
انتخابات هیئت رییسه مجلس نشانه اتحاد احزاب بود

عضو کمیسون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در انتخابات هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی تنها یک لیست از نمایندگان فراکسیون های ولایت، مستقلین ولایی و امید مطرح شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در شهرضا، سمیه محمودی عصر امروز(شنبه) در جلسه شورای اداری شهرستان شهرضا، اظهار کرد: در هیئت رییسه مجلس سه فراکسیون ولایت، مستقلین ولایی و امید حضور دارند که در انتخابات اخیر باوجود برخی جو سازی ها در فضای مجازی، تعامل خوبی بین این سه فراکسیون برقرار شد.

وی بیان کرد: در ابتدای این دوره مجلس 2 لیست برای انتخابات اعضای هیئت رییسه مطرح شد اما در این مرحله با تعامل خوبی که بین تفکرات و اعضای احزاب سیاسی برقرار شد، یک لیست ارائه شد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تعاملی که در مرکز سیاسی و قانونگذاری کشور برقرار شد باید به عنوان الگویی برای سایر احزاب و گروه های سیاسی باشد تا با دوستی و رفاقت بیشتری به کار خود ادامه دهند.

محمودی گفت: نمایندگان مجلس وکیل ملت هستند و وکیل الدوله نیستند و بنابراین باید در مجلس بحث و جدل و منطق حاکم باشد، اما اصل بر حفظ نظام و انقلاب است که هیچ گاه نباید فراموش شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: 90 درصد از بودجه سال 96 مربوط به هزینه های جاری و 10 درصد مربوط به هزینه های عمرانی است که باید در جای خود بررسی و علل آن مورد واکاوی قرار گیرد، اما نکته قابل توجه اینجا است که هیچ طرحی از شهرستان شهرضا نتوانست ردیف ملی در بودجه را اخذ کند.

عضو کمیسون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بارها به مدیران تذکر داده شده است که برای کسب ردیف ها و اعتبارات ملی باید طرح هایی که دارای پشتوانه پژوهشی و تحقیقاتی است را ارائه دهند در غیر این صورت اعتباری به آن تعلق نمی گیرد.

محمودی با اشاره به مصوبه شورای شهر شهرضا برای تکمیل پروژه فاضلاب این شهر بر اساس اختیارات قانونی تبصره ۳ ماده واحده قانون ایجاد تسهیلات تأسیسات آب و فاضلاب جهت شهرها مصوب ۲۷ خردادماه ۱۳۷۷، گفت: این اقدام بهترین روش برای تکمیل این پروژه با بهره گیری از ظرفیت دولت، مردم و شهرداری بود.

وی حضور مردم در انتخابات اخیر را نشانه رأی اعتماد آنان به نظام و ارزش های انقلاب دانست و افزود: برنده حقیقی در این انتخابات مردم بودند که باوجود مشکلات اقتصادی و معیشتی نشان دادند همپنین پشتیبان نظام و ارزشهای انقلابی هستند.

عضو کمیسون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مهمترین سرمایه نظام اعتماد مردمی است که مسئولان با عملکرد خود باید آن را حفظ کنند.

کد خبرنگار :13087


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: