• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-6995-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وزیر علوم:

دانشجویان فنی و مهندسی در صنایع واحد درسی می‌گذرانند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سال گذشته حدود پنج هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های ایران پذیرش شدند و در حال حاضر 52 هزا ر دانشجو در دانشگاه‌های کشور مشغول به تحصیل هستد.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در کاشان، محمد فرهادی شامگاه امروز در مراسم بهره برداری از ساختمان مرکز نوآوری و تجاری سازی دانشگاه کاشان اظهار کرد: یکی از برنامه‌های وزارت علوم و تحقیقات در دولت تدبیر و امید برای استفاده از ظرفیت‌های خالی دانشگاه‌ها جذب دانشجو از خارج بود وفعالیت‌هایی زیادی در قالب تفاهم با دانشگاه های خارج انجام شد.

وی افزود: دفاتر کنسولی در دانشگاه‌ها ایجاد شده تا با هماهنگی با وزارتخانه‌های امور خارجه و کشور و دستگاه‌های مربوط، پذیرش دانشجو را سرعت بخشیده و تسهیل کنند. دانشجویان از 47 کشور در دانشگاه‌های ایران تحصیل می‌کنند و بیشتر آن‌ها از کشورهای همسایه هستند.

وزیر علوم تصریح کرد: از جمله کارهای اساسی تقویت و تأمین زیرساخت‌های علمی و تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاهی بوده که در قالب 171 آزمایشگاه انجام شده است که 60 درصد آن‌ها راه اندازی شده‌اند، همچنین 10 مرکز آزمایشگاه منطقه‌ای پیش بینی شده است که در قالب بودجه‌های ارزی و ریالی تأمین اعتبار خواهد شد.

فرهادی افزود: اعتباراتی معادل 110 میلیارد تومان برای اعطای تسهیلات به دانشجویان دوره دکترا اختصاص یافته است که هر سه ماه دو میلیون تومان وام دریافت می‌کنند و از هم اکنون می‌توانند برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: به طور جدی در حال پیگیری توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اشتغال دانشجویان در قالب کارآموزی و کارورزی در صنعت هستیم و برای فرصت مطالعات در صنعت تاکنون 60 شرکت و صنعت اعلام همکاری کرده‌اند.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: همه دانشجویان فنی و مهندسی باید حداقل 6 واحد درسی در واحدهای صنعتی بگذرانند. با همکاری وزارت کار، رفاه و تأمین اجتماعی و مصوبه دولت 150 هزار نفر باید کارورزی کنند که بیش از 80 هزار دانشجو ثبت نام شده‌اند که همراه با دریافت ماهانه و بیمه خواهد بود.

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: