• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-1393-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/پایان نامه/

رشد تمایل به کارآفرینی در نظام آموزش عالی ایران

در سال‌های اخیر افزایش سطح تحصیلات و نیروهای تحصیلکرده و کاهش فرصت‌های شغلی به دلیل بحران اقتصادی در جهان کنونی، به یکی از چالش‌های بزرگ جوامع در سراسر جهان تبدیل شده است.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان، حدیث باقری دانشجو کارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی در پایان نامه خود به "بررسی قصد کار آفرینی در میان دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی" پرداخت.

در سال‌های اخیر افزایش سطح تحصیلات و نیروهای تحصیلکرده و کاهش فرصت‌های شغلی به دلیل بحران اقتصادی در جهان کنونی، به یکی از چالش‌های بزرگ جوامع در سراسر جهان تبدیل شده است. به همین دلیل متفکران و فعالان بزرگ اقتصادی در دنیا، به دنبال راهکاری برای رفع این مشکل هستند.

هم‌چنین راه حل این مشکل، کارآفرینی دانشگاهی است که به کمک آن نه تنها بار یک مسولیت سنگین از روی دوش دولت برداشته می‌شود، بلکه نیروهای تحصیل کرده و به ویژه قشر جوان جامعه، قدرت عمل بیشتری برای ایجاد کسب و کار مورد علاقه خود پیدا می‌کنند.

این تحقیق نشان می‌دهد از طرف دیگر، رشد علمی، اقتصادی، صنعتی و تجاری مطلوب‌تری به واسطه فعالیت نیروهای تازه نفس، متخصص، تحصیلکرده و آشنا با چالش‌های اقتصادی روز دنیا حاصل ‌شده است. مطالعات زیادی در مورد کارآفرینی دانشگاهی، عوامل موثر برآن، چالش‌ها و موانع سر راه آن و نتایج  آن بر اقتصاد در نقاط مختلف دنیا صورت گرفته است.

یافته‌های این تحقیق حاکی از آن است که تلاش می‌شود جدیدترین نتایج تحقیقات انجام شده، پیشرفت‌ها و پیشنهادات کاربردی در زمینه کارآفرینی دانشگاهی مورد ارزیابی قرار گیرد، تا از نتایج آن برای ایجاد و رشد تمایل به کارآفرینی دانشگاهی در نظام آموزش عالی استفاده شود.

به گزارش ایسنا؛ این پایان نامه با راهنمایی ناصر خانی در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد دفاع شد.

 1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: