• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-3992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

حاجی دلیگانی:
تنها دغدغه وزارت ارتباطات افزایش پهنای باند بوده است

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با انتقاد از اقدامات وزارت ارتباطات در زمینه توسعه اینترنت و پهنای باند گفت که تنها دغدغه این وزارتخانه در سالهای اخیر افزایش پهنای باند بوده است.

به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در جریان طرح سوال خود از وزیر ارتباطات در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) مجلس اظهار کرد: تنها دغدغه وزارت ارتباطات در این سالها پهنای باند بوده انگار که اتوبان و فرودگاه ایجاد کنیم اما برای استفاده چه کسی؟ برای اینکه افراد خارجی در آن مانور بدهند؟ مگر بنا نبود فضای مجازی را مدیریت کنیم و بعد اتوبان و فرودگاه بزنیم؟

وی افزود: امروز به دلیل گستردگی و فراگیری فضای مجازی ضرورت استفاده از قابلیت‌ها و امکانات آن برای همه افراد و سازمان‌ها ضروری به نظر می‌رسد و بسیاری از فعالیت‌های روزمره بدون استفاده از این شبکه امکان پذیر نیست. امروز فضای مجازی نسل سوم دیگر فضای مجازی نیست بلکه حقیقت مجازی است و ما باید با این واقعیت هوشمندانه و فعالانه مواجه شویم نه اینکه آن را فقط فیلتر کنیم بلکه باید آن را بشناسیم و از آن درست استفاده کنیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه طبق اعلام مرکز رسانه ای دیجیتال 53 در صد مردم عضو یکی از شبکه های اجتماعی هستند گفت: میانگین حضور روزانه ایرانی ها در فضای مجازی بین 5 تا 9 ساعت است در حالی که میانگین جهانی ماهانه 16 ساعت است. همچنین 19 تا 20 میلیون نفر از کاربران اینترنت در ایران زیر 18 سال هستند. این درحالی است که صنعت تصاویر محرک جنسی پرسودترین صنعت تجارت الکترونیک است.

1445953973591_telisna3.jpg
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: