• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-4092-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عابدی:
تفکیک وزارتخانه‌ها بار دولت را کمتر می‌کند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: صرفه‌جویی درست در تنظیم دقیق نیازهای کارمندی و سبک کردن بدنه دولت است. پس مدیریت کشور را نباید کوچک کرد بلکه باید بدنه دولت را کوچک‌تر کنیم.

حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در خصوص طرح تفکیک چند وزارتخانه، اظهار کرد: برای مدیریت کشور باید هزینه منطقی داد بنابراین می‌توانیم وزارتخانه‌های تفکیک شده داشته باشیم که کارایی بهتری داشته باشند. ثابت شده است که در وزارتخانه‌ها صرفه‌جویی صورت نگرفته است. برای مثال وزارت راه و ترابری تمام فکرش را روی جاده سازی متمرکز می‌کند اما بعد از 2 سال یادش می‌آید که در خصوص مسکن هیچ کاری را انجام نداده است.

وی افزود: عنوان کار و رفاه و تأمین اجتماعی اصلاً با هم سازگار نیست. کار باید اشتغال تولید کند و رفاه باید بیکار را تحت پوشش قرار دهد. همین مشکل را در وزارت نیرو داریم. وزارت نیرو کجا و آب کجا؟ وزارت نیرو فقط باید به انرژی و تولید انرژی بپردازد. اینکه آب چه ارزشی دارد و چگونه باید برای آن برنامه‌ریزی کرد وزارتخانه جدا می‌خواهد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه وزارتخانه‌هایی که ادغام شده‌اند کار یکدیگر را خنثی می‌کنند، گفت: باید فکر کنیم و کار کارشناسی انجام دهیم. لایحه دولت خوب است و ما از اینکه تعداد وزارتخانه‌ها زیاد شود نباید هراس داشته باشیم چون زمانی که این وزارتخانه‌ها ادغام شدند یک کارمند اضافه نداشتند که اخراج کنند.

عابدی تصریح کرد: از طرفی سختگیری می‌کنیم که وزارتخانه‌ها توسعه پیدا نکنند، اما با لوایحی که تصویب می‌کنیم برخلاف آن عمل می‌کنیم. در سال 95 با مصوباتی که انجام شده است برای جذب کارمندان مختلف تحت عناوین گوناگون این جذب انجام شد و به بار دولت اضافه کرد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: باید ببینیم اگر تعداد مدیران کشور زیاد شود خطر دارد یا کارمندان ساده. این‌ها باهم فرق دارد. باید کاری بکنیم که بار دولت از نظر تعداد کارمند کمتر شود و بیشتر به سمت تولید حرکت کنیم. باید تعداد مدیرانی که می‌توانند برنامه اجرایی قوی داشته باشند را زیاد کنیم.

عابدی افزود: بنابراین باید بیشتر به سمت تفکیک وزارتخانه‌ها برویم تا بتوانیم هدف‌های معین را دنبال کنیم. به هر حال این طرح هنوز یک لایحه است و باید در مجلس مطرح شود.

وی خاطرنشان کرد: برای مثال وزارت راه و مسکن قرار است تفکیک شوند البته اگر در مجلس این طرح تقکیک وزارتخانه‌ها رأی بیاورد. صرفه‌جویی درست در تنظیم دقیق نیازهای کارمندی و سبک کردن بدنه دولت است. پس مدیریت کشور را نباید کوچک کرد بلکه باید بدنه دولت را کوچک‌تر کنیم.

کد خبرنگار: 13040

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: