• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-3094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پنج دقیقه فکر کنید

برای پنج دقیقه هم که شده است، هر گونه گرفتاری و مشکلات زندگی روزمره خود را فراموش کنید و به راه‌های زیادی که برای بهبود کیفیت زندگی، آسان کردن زندگی و افزایش سال‌های باقی مانده عمر وجود دارد، فکر کنید. 

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان، هیچ چیز بدتر از آن نیست که یک فرد ثروتمند همیشه ناراحت و عصبانی باشد. این موضوع ناشی از داشتن زندگی نامتعادل، انتظارات زیاد و همچنین نارضایتی از داشته‌های فردی است که کیفیت زندگی را کاهش می‌دهد.

در بررسی کیفیت زندگی، کیفیت زندگی ادراکی و محیطی مد نظر است. ابعاد کیفیت زندگی ادراکی شامل رضایت از خویشتن، زندگی خانوادگی، سلامت و همسر ابعاد کیفیت زندگی محیطی دربرگیرنده رضایت از مسکن، مدارس، خدمات بهداشتی، سلامت و امنیت، راه‌ها و حمل و نقل و اشتغال است.

 سلسله نشست‌های "چهل چراغ" با محوریت افزایش کیفیت زندگی به همت کمیته فرهنگ روابط اجتماعی و خانواده سازمان فرهنگی تفریحی شهردای اصفهان با سخنرانی دکتر محمدرضا عابدی عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان و دکتر راضیه ایزدی روانشناس، 6 تا 24 خرداد، از ساعت 13 در تالار ادب برگزار می‌شود.

بررسی ارتقای کیفیت زندگی در نشست‌های چهل چراغ

سید محمدصادق سجادزاده، دبیر کمیته فرهنگ روابط اجتماعی و خانواده سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان درباره برگزاری این نشست‌ها به خبرنگار ایسنا گفت: نشست‌های چهل چراغ ادامه نشست‌های سال گذشته کمیته فرهنگ روابط اجتماعی و خانواده سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با محوریت کلیدهای حل 100 چالش زندگی بوده که در ماه مبارک رمضان در تالار ادب برگزار شد.

دبیر کمیته فرهنگ روابط اجتماعی و خانواده سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با اشاره به شرکت کردن روزانه 700 نفر در جلسات سال گذشته، اظهار کرد: با توجه به بازخوردهای مثبتی که از طرف مردم برای برگزاری این جلسات به این کمیته رسید، تصمیم بر آن شد که در دوره امسال چهل روش برای افزایش کیفیت زندگی توسط دکتر محمدرضا عابدی و دکتر راضیه ایزدی بررسی شود.

وی ادامه داد: امروزه مردم به طول زندگی بیش از عرض آن و به کمیت آن بیش از کیفیتش اهمیت می‌دهند در حالی‌که ارتقای کیفیت زندگی از مهم‌ترین موارد مورد بررسی در فضاهای علمی است، هدف از برگزاری این جلسات در 15 روز از ماه مبارک رمضان آموزش علمی راه‌های ارتقای کیفیت زندگی با شرایط مختلف زندگی افراد است.

رمضان، ماه ساختارشکنی روزمرگی زندگی است! 

سجادزاده مخاطبان این جلسات را به دو دسته تخصصی و عمومی تقسیم بندی کرد و افزود: ماه رمضان صرفاً ماه روزه و دعا نیست و فرصت خوبی برای بازسازی و تأمل در مورد سبک زندگی به شمار می‌رود. در واقع ماه رمضان ماه ساختارشکنی است برای روزمرگی زندگی آدم‌هایی که یکنواخت زندگی می‌کنند. 

دبیر کمیته فرهنگ روابط اجتماعی و خانواده سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان تصریح کرد: با توجه به اینکه صبح زمان مناسبی برای افراد شاغل جهت شرکت در این جلسات نیست و بعدازظهرها هم افراد روزه دار برای افطار باید منزل باشند، تصمیم بر آن شد که این جلسات از روز 6 تا 24 خرداد هر روز از ساعت 13 تا 16  برگزار شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: