• پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-5491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بهره برداری از 7 طرح بزرگ تاسیسات فاضلاب شهری اصفهان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی هفت طرح بزرگ تاسیسات فاضلاب شهری استان اصفهان با اعتبار 335 میلیارد تومان انجام شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، هاشم امینی روز گذشته (چهارشنبه) در مراسم بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی هفت طرح بزرگ تاسیسات فاضلاب شهری استان اصفهان با بیان اینکه این پروژه ها یک تحول بزرگ زیست محیطی و بهداشتی در کلان شهر اصفهان تلقی می شود، افزود: بهره برداری از فاضلاب محلات حاشیه شهر اصفهان، ادامه پروژه فاضلاب نجف آباد و هم چنین فاضلاب کهریزسنگ و کوشک همزمان امروز انجام می شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه 335 میلیارد تومان برای اجرای شبکه های فاضلاب شهری و زیر ساخت های فاضلاب هزینه شده است، ادامه داد: بیش از 95 درصد  اعتبارات این پروژه ها از محل اعتبارات بخش خصوصی و مردمی تامین شده است و ریالی از بودجه های دولتی در این بخش هزینه نشده است.

امینی با بیان اینکه اجرای پروژه فاضلاب محلات شهر اصفهان یکی از مطالبات مردم این منطقه بوده است، تصریح کرد: در این پروژه حدود 28 میلیارد تومان برای50 برای کیلومتر شبکه فاضلاب هزینه شده است و امیدواریم تا چند سال آینده کل مناطق حاشیه شهر اصفهان از نعمت شبکه فاضلاب برخوردار  شوند.

وی خاطر نشان کرد: هنوز موضوع آب شرب تعداد زیادی از شهرهای کشور حل نشده است، اما خوشبختانه امروز شبکه فاضلاب اصفهان را به پایان رساندیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به کلتکور فاضلاب مناطق شمالی و شرق اصفهان گفت:  این پروژه حدود 20 کیلومتر در بافت شهری اصفهان اجرا شده است و اگر در شبکه فرسوده فاضلاب دچار مشکل شویم می توانیم بخشی از فاضلاب را در آن نقاط سوئیچ کنیم.

امینی با بیان اینکه اقدامات بزرگی در راستای کلکتور نگین انجام شده است، اضافه کرد: حذف ایستگاه پمپاژ خمینی شهر و دستگرد پس از 40 سال یکی از این اقدامات بوده است، هم چنین قرار بود مطالعات پروژه فاضلاب شهر کوشک و اصغر آباد ظرف یک و نیم سال انجام شود، ولی امروز خوشبختانه شاهد شروع عملیات اجرایی شهر کهریزسنگ و کوشک هستیم.

وی افزود: پروژه کهریزسنگ، کوشک و نجف آباد دارای ردیف اجرایی نیست و بودجه ای نیز از محل اعتبارات دولتی دریافت نمی کند و از طریق سرمایه گذاری داخلی در قالب تبصره 3 انجام شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اظهار کرد: اجرای شبکه فاضلاب شهر نجف آباد از سال 75 شروع شروع بوده و تا سال 92 تنها 27 کیلومتر آن اجرا شد، اما از سال 92 تا 95 حدود 180 کیلومتر لوله گذاری انجام شد.

به گزارش ایسنا؛ بهره برداری از شبکه فاضلاب و تصفیه خانه شهرهای سده و ورنامخواست، بهره برداری از پروژه خط انتقال فاضلاب غرب شمال و شرق شهر اصفهان ( پروژه نگین)، بهره برداری از طرح اتقاء فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب شمال شهر اصفهان، آغاز عملیات پروژه فاضلاب شهر کوشک، آغاز عملیات شبکه شهر دیزیچه، آغاز عملیات اجرایی شبکه فاضلاب زون شرقی شهر نجف آباد و... از جمله پروژه های افتتاحی است.

کد خبرنگار: 13070

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: