• پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-5591-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

زرگرپور:

اجرای سامانه دوم آب اصفهان از نان شب هم واجب‌تر است

استاندار اصفهان با بیان اینکه سامانه دوم آب اصفهان برای ما از نان شب هم واجب‌تر است، گفت: سرعت بخشیدن به تکمیل سامانه دوم آب اصفهان بزرگ، برای استان بسیار اهمیت دارد و انتظار می رود این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، رسول زرگرپور شامگاه گذشته (چهارشنبه) در مراسم بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی هفت طرح بزرگ تاسیسات فاضلاب شهری استان اصفهان با اشاره به تعدادی از روستاهای استان که در حوضه آبریز زاینده رود قرار دارند، اظهار کرد: باید آبرسانی این روستاها توسط آبفار هر چه سریع تر انجام شود و هم چنین مجتمع‌های جمع آوری فاضلاب آن ها نیز به بهره برداری برسد تا مسائل آب و فاضلاب استان در حد مطلوبی که درشان مردم اصفهان باشد، قرار گیرد.

وی با اشاره به حادثه حمله تروریستی به مجلس و حرم امام خمینی (ره) افزود: یکی از افتخارات ما در جمهوری اسلامی این است که امنیت وآرامش کاملی در کشور حاکم بوده و هست و این حرکت‌های ایضایی و بچه گانه نمی‌تواند امنیت و آرامش کشور را تحت الشعاع قرار دهد و این حرکات بچه گانه اثر مهمی در سیاست و امنیت کشور ندارد و در تمام دنیا میرخ می دهد.

استاندار اصفهان ادامه داد: معمولاً پرژه های عمرانی را در دو مقطع دهه فجر و هفته دولت افتتاح می‌کنند و در فواصل دیگر پروژه‌های عمرانی افتتاح نمی‌شوند، ولی اصفهان که ظاهراً به عنوان یک استان برخوردار شناخته می‌شود و از اعتبارات دولتی بسیار کمی استفاده می‌کند، در طول یک سال گذشته هفته‌ای نبوده که در یک شهرستان چندین پروژه با اعتبار چند میلیاردی به بهره برداری نرسانده و یا کلنگ آن را نزده باشیم.

زرگرپور با بیان اینکه حجم پروژه‌های افتتاحی استان از دهه فجر و هفته دولت خارج شده است، تصریح کرد: در شهرستان‌های شهرضا، نجف آباد، کاشان و .... در هفته‌های گذشته چندین طرح مهم و اساسی با اعتبارات چند صد میلیارد تومانی به بهره برداری رسیده و عمده منابع این طرح‌ها از منابع غیردولتی تأمین شده و استان از ظرفیت داخلی خود برای این پروژه‌ها استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه سه پروژه‌ای که امروز افتتاح و چهار پروژه‌ای که عملیات اجرایی آن شروع می‌شود از چندین لحاظ برای استان دارای اهمیت است، خاطر نشان کرد: این پروژه‌ها زیست محیطی هستند و یکی از معظلات و مشکلات استان اصفهان مسائل زیست محیطی است؛ مسائل زیست محیطی، آب، آلودگی هوا، جمع آوری و تصفیه فاضلاب اولویت نخست استان است.
 
استاندار اصفهان اضافه کرد: افتتاح این پروژه‌ها بسیار مهم است، زیرا در راستای مطالبه و چالش  اساسی استان که محیط زیست است اجرا می‌شوند. هم چنین این پروژه‌ها در مناطق شمال شرق و شمال غرب اصفهان که نیازمند این پروژه‌ها هستند اجرا می‌شود و این طرح‌ها یک مطالبه اصلی و عمومی بودند.

زرگرپور با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌های که در استان به بهره برداری می‌رسد سابقه 20 الی 30 ساله دارد، خاطر نشان کرد: مسائل مربوط به سرمایه گذاری در استان باعث رفاه و پیشرفت بیشتر و ارتقا سطح کیفیت زندگی می‌شود و از این لحاظ این طرح‌ها برای استان دارای اهمیت است.

وی با بیان اینکه برای توسعه مناطق حاشیه‌ای برنامه داریم و متعهد هستیم، اظهار کرد: استان اصفهان به نظر استان برخورداری است البته در بسیاری امور این گونه است، اما شاخص‌های استان در بسیاری از امور از متوسط کشور پایین‌تر است و برخورداری استان عام نیست.

استاندار اصفهان با بیان اینکه سامانه دوم آب اصفهان برای ما از نان شب هم واجب‌تر است، گفت: سرعت بخشیدن به تکمیل سامانه دوم آب اصفهان بزرگ برای استان بسیار اهمیت دارد و انتظار این است این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

زرگرپور با اشاره به مسئله فاضلاب استان اضافه کرد: راهکاری که در استان اصفهان پیش بینی شده که شامل استفاده از ظرفیت شواری شهر در قالب تبصره 3  و کمک شرکت‌های بزرگ مانند فولاد مبارکه که فاضلاب چندین شهر را جمع آوری و استفاده از پساب آن ها را بر عهده گرفته است، بسیار موثراست. این گونه اقدامات جدید هستند و بسیاری از مشکلات استان این گونه رفع می‌شود .

وی با اشاره به تعدادی از روستاهای استان که در حوضه آبریز زاینده رود قرار دارند، گفت: باید آبرسانی این روستاها توسط آبفار هر چه سریع تر انجام شود و هم چنین مجتمع‌های جمع آوری فاضلاب آنها نیز به بهره برداری برسد و مسائل آب و فاضلاب استان در حد مطلوبی که درشان مردم اصفهان باشد، قرار گیرد .

کد خبرنگار: 13070

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: