• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-5991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تامین آب 5 میلیون نفر با کاهش خروجی سد زاینده رود

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: خروجی سد زاینده رود از روز گذشته تا کنون حدود 50 متر مکعب کاهش یافته است.

علی بصیرپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، اظهار کرد: باتوجه به برنامه مصوب توزیع آب رودخانه زاینده رود و مصوبه جلسه هفتم خرداد ماه کمیته توزیع آب و هم‌چنین به منظور حفظ ذخیره تأمين آب شرب شبکه اصفهان بزرگ تا پایان سال جاری، خروجی آب سد زاینده رود از اواسط روز گذشته -جمعه نوزدهم خرداد ماه- کاهش یافت.

وی با بیان اینکه احتمالا تا اواخر هفته رودخانه در شهر به صورت کامل خشک می‌شود، افزود: باید آب شرب حدود پنج میلیون نفر تا پایان سال در پشت سد زاینده رود ذخیره شود و با بسته شدن دریچه‌های سد اگر به خوبی از آب‌ ذخیره شده محافظت کنیم دچار مشکل نمی‌شویم.

 معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه باید آب شرب پنج میلیون نفر را تا پایان سال جاری در سد نگه داری کنیم، ادامه داد: این تعداد جمعیت شامل ساکنین استان اصفهان و بخشی از استان یزد است، ولی عمده آن مربوط به استان اصفهان است.
 
به گزارش ایسنا، امکان قطع آب برای پس از این تاریخ وجود نداشت، زیرا اگر بیش از این زمان دریچه‌های سد باز باقی می‌ماند آب شرب اصفهان بزرگ به خطر می‌افتاد و این اقدام بر اساس مصوبات برنامه ابلاغی توزیع آب که به تصویب شورای هماهنگی حوضه زاینده رود رسیده است، انجام شد.

کد خبرنگار: 13070


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: