• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-6090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

الهیاری: اصفهان، عیار نمایشگاه‌های صنایع دستی دنیا را بالا می‌برد

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: توسعه صنایع دستی روستایی و عشایری یکی از رویکردهایی است که در حال حاضر در استان و کشور پیگیری می‌شود. این موضوع در برنامه ششم توسعه و در برنامه‌های استانی به طور ویژه دیده شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، فریدون الهیاری شب گذشته (شنبه) در آیین تجلیل از حامیان، کارآفرینان صنایع دستی استان اصفهان و پیشکسوتان تزیینات وابسته به معماری در روز جهانی صنایع دستی اظهار کرد: اگر اصفهان در دنیا شهرت دارد، به واسطه فرهنگ و هنر و هنرمندانش است. هر چه که در حوزه صنایع دستی به آن افتخار می‌کنیم، از شهر جهانی صنایع دستی شدن تا شهر خلاق صنایع دستی شدن، حاصل تلاش هنرمندان و خلاقیت و نوآوری آنان است.

وی افزود: همانگونه که دولت تدبیر و امید توانسته در حوزه دیپلماسی سیاسی فعالیت‌هایی را انجام دهد و افتخاراتی را کسب کند، در حوزه دیپلماسی فرهنگی هم فعالیت‌ها و موفقیت‌های بسیاری به وجود آمده است.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه آمار اشتغال در حوزه صنایع دستی در استان 40 هزار نفر است، ادامه داد: صنایع دستی قابلیت‌های فراوانی برای تبدیل شدن به یک اشتغال پایدار دارد و می‌توان جهش‌های زیادی را در این عرصه در آینده مشاهده کرد.

الهیاری اضافه کرد: توسعه صنایع دستی روستایی و عشایری یکی از رویکردهایی است که در حال حاضر در استان و کشور پیگیری می‌شود. این موضوع در برنامه ششم توسعه و در برنامه‌های استانی به طور ویژه دیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به میزبانی اصفهان در هجدهمین اجلاس شورای جهانی صنایع دستی، حضور اصفهان در نمایشگاه‌های دنیا به عنوان امتیاز آن نمایشگاه‌ها به شمار می‌آید و باعث افزایش عیار نمایشگاه‌ها می‌شود.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان به حوزه میراث فرهنگی اشاره کرد و ادامه داد: استان اصفهان در زمینه ثبت میراث فرهنگی ناملموس، مقام اول کشور را کسب کرده است. همچنین تحرک‌هایی در میراث فرهنگی ملموس و به طور خاص میراث طبیعی در استان انجام گرفته و با برنامه‌هایی که وجود دارد به مقامات برتر کشور از این لحاظ دست خواهیم یافت.

الهیاری با بیان اینکه بیشتری مشارکت بخش خصوصی در حوزه میراث فرهنگی در استان اصفهان است، افزود: با توجه به تخصیص بودجه خاص دولت، در مرمت بناهای تاریخی نیز تمام ظرفیت‌ها را به کار خواهیم گرفت.

وی تاکید کرد: در خانه‌های تاریخی به گونه‌ای شده است که زحمت صاحبان خانه‌ها به فرصت استفاده از این خانه‌ها تبدیل شده است کمااینکه خانه‌های تاریخی کاشان به عنوان یک فرصت برای صاحبانشان به حساب می‌آیند نه یک زحمت.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان تصریح کرد: در دوماهه نخست سال جاری رکورد گردشگری در پنج دهه اخیر شکسته شده است و این در سایه برنامه ریزی دولت تدبیر و امید و نظام شریف ایران و امنیت موجود در کشور بوده است.

کد خبرنگار: 13017

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: