• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-3494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون صنایع دستی اداره میراث فرهنگی استان اصفهان:

بوم‌گردی مکمل صنایع دستی است

سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان با تاکید به اهمیت موضوع بوم‌گردی به عنوان مکمل صنایع دستی گفت: گردشگری و صنایع دستی به عنوان دو مبحث ساختاری میراث فرهنگی دو مقوله بنیادین در مباحث اقتصاد مقاومتی به حساب می‌آیند. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، جعفر جعفرصالحی شامگاه گذشته (شنبه) در آیین تجلیل از حامیان، کارآفرینان صنایع دستی استان اصفهان و پیشکسوتان تزیینات وابسته به معماری در روز جهانی صنایع دستی اظهار کرد: در طول یک سال گذشته اتفاقات ارزشمندی در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان رقم خورد که کسب رتبه نخست در تولید و فروش صنایع دستی و تجارت برتر از این دست بوده‌اند.

وی افزود: میزبانی هجدهمین اجلاس شورای جهانی صنایع دستی، برگزاری نمایشگاه جهانی سیمرغ در استان، کسب هفت نشان جغرافیایی، راه اندازی خانه‌های روستایی و ترویجی و اعزام هنرمندان به خارج از کشور پس از انتخاب اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی از دیگر افتخارات استان اصفهان محسوب می‌شود.

سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان با بیان اینکه 42 فروشگاه استان نشان اعتماد دریافت کرده‌اند، ادامه داد: ادعا داریم که میدان نقش جهان اصفهان عاری از مصنوعات صنایع دستی است. همچنین می‌توانیم در راه تبدیل روستای مهرگرد در استان به عنوان روستای جهانی صنایع دستی اظهارامیدواری کنیم.

جعفرصالحی اضافه کرد:  طی سال گذشته، شهرستان شهرضا به عنوان شهر ملی سفال ثبت شد و امیدواریم شهر جهانی سفال را برای این شهر رقم بزنیم.  شهرک صنایع دستی شهرضا نیز کلنگ آن اواخر سال گذشته به زمین زده شد و امیدواریم امسال اولین شهرک صنایع دستی را در استان داشته باشیم.
وی با بیان اینکه پشتوانه اصلی این اتفاقات، هنرمندانی هستند که همیشه دیده می‌شوند، خاطرنشان کرد: شعار امسال که توسط معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستی کشور انتخاب شده، "صنایع دستی؛ اشتغال‌زا، هویت‌زا و ارزآور" است.

سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: قدرت اشتغال‌زایی بالای صنایع دستی باعث شده تا در برنامه ششم توسعه به آن توجه ویژه شود. باید در حوزه صنایع دستی به مباحث دانش‎بنیان، پژوهشی و علمی به صورت ساختاری توجه شود، به قابلیت‌های شهرستان‌ها اهمیت دهیم، باید اتحادیه صنایع دستی به صورت مستقل در استان اصفهان وجود داشته باشد و نگاه ویژه به تجارت الکترونیک انجام شود.

جعفرصالحی با بیان اینکه باید به موضوع بوم‌گردی به عنوان مکمل صنایع دستی اهمیت داده شود، اظهار کرد: گردشگری و صنایع دستی به عنوان دو مبحث ساختاری میراث فرهنگی دو مقوله بنیادین در مباحث اقتصاد مقاومتی به حساب می‌آیند.

کد خبرنگار:13017

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: