• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-5092-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سعیدی:

رسوایی تروریست‌ها نتیجه حمله تروریستی است/ استوار به راهمان ادامه می‌دهیم

یک عضو فراکسیون زنان گفت: تروریست‌ها بعد از شکست در عراق و سوریه، نتیجه ندادن فتنه‌های آمریکایی و عربی برای فشار در ایران و مات و متحیر شدن از برگزاری انتخابات در ایران با استفاده از چند عنصر خود فروخته می‌خواستند ایران را ناامن جلوه دهند اما در نهایت خودشان رسوا شدند.

به گزارش ایسنا زهرا سعیدی در نطق میان دستور در صحن علنی امروز (یکشنبه) مجلس با تسلیت شهادت شهدای حادثه تروریستی تهران گفت: مردم در تشییع جنازه شهدای 17 خرداد نشان دادند که از تبار رسول الله هستند.

وی افزود: یک هفته بعد از جلسه ترامپ و ملک سلیمان و تنها چند ساعت بعد از لفاظی های وزیر خارجه عربستان همزمان دو حادثه تروریستی در تهران رخ داد تا اولین آثار نشست آمریکایی – عربی پدیدار شود.

نماینده مبارکه با اشاره به حادثه تروریستی مجلس گفت: در ساعت 10:30 هفده خرداد تروریست‌های تکفیری با پوشش مراجعه کننده وارد راهرو ورودی مجلس شده و با ماموران حفاظتی درگیر شده اند. در این رابطه تعدادی از نیروهای حفاظت، اعضای دفتر نمایندگان و مراجعه کنندگان شهید و مجروح شدند. همچنین در جریان حمله تروریست‌ها به حرم امام(ره) یک نفر شهید شد و تعدادی از هموطنان مجروح شدند.

سعیدی تاکید کرد که سرانجام این عملیات تروریستی با رشادت های عزیزان سپاهی، نظامی، انتظامی و امنیتی با هلاکت تروریست‌ها به پایان رسید. لازم است از نیروهای مسلح برای همه جان فشانی ها و از نیروهای امنیتی برای تلاش‌های شبانه روزی در تعقیب ترورییست ها تشکر کنم.

وی با قدردانی از نمایندگان برای ادامه برگزاری جلسه علنی در حین حادثه تروریستی گفت: نمایندگان با شجاعت مدرس گونه اهمیتی به سر و صدای دشمن ندادند و تا آخرین لحظه در صحن علنی به مذاکرات و قانون گذاری‌شان ادامه دادند که این پدیده ای بی‌نظیر در بطن خطر بود. این نشان از روحیه شهادت طلبی نمایندگان دارد. همچنین لازم است از آقای کرمپور نماینده مجلس برای حمایت از نیروهای حفاظتی تشکر کنم.

این نماینده مجلس ادامه داد: ما خادمان ملت با استقبال از هر خطری پا به عرصه نمایندگی گذاشته و خود را پیش مرگ ملت می دانیم و تا آخر ایستاده ایم.

سعیدی افزود: این اتفاق خیلی هم دور از انتظار نبود چون تروریست ها در عراق و سوریه شکست خورده و فتنه های آمریکایی و عربی برای فشار در ایران نتیجه ای نداشته است. در این شرایط ما شاهد برگزاری انتخاباتی باشکوه بودیم که دشمن مات و متحیر شد. پس آنها برای خودنمایی و ناامن جلوه دادن کشورمان توسط چند عنصر خود فروخته دست به انتحار زدند که چیزی جز رسوایی و ننگ عایدشان نشد. آنها بدانند ایران همچنان جزیره ثبات است و به راهش محکم و استوار ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه حادثه تروریستی تهران حاوی عبرت‌ها و هشدارهای جدی برای مردم و سیاست مداران و مسئولان است، گفت: همه بدانیم ما سوار بر کشتی هستیم که در این دریای طوفانی، پس از دزدان دریایی باید با اتحاد و همدلی و گوش به فرمانی ناخدا، کشتی را به ساحل نجات برسانیم. کشتی ها با چند موج و رعد و برق مسیر خود را عوض نمی کنند. تا زمانی که رهبری معظم ناخدا و آرمانهای امام قطب نمای کشتی است هیچ طوفانی حریف آن نمی شود. همانطور که مقام معظم رهبری فرمود این ترقه بازی ها تاثیری بر اراده مردم ندارد و کلک آنها کنده خواهد شد.

نماینده مبارکه در ادامه نطق خود با تاکید بر این که دولت باید به وعده های انتخاباتی اش به خصوص در جوان سازی کابینه و ایجاد اشتغال عمل کند، گفت: تا کی می‌خواهید جوانان را نادیده گرفته و به ژنرال ها متکی باشید البته ژنرال ها عزیز و محترمند اما جایشان در اتاق فکر است و بهتر است از جوانان با روحیه، با انگیزه و انقلابی و تحصیل کرده در عمل استفاده شود. مبنا را فارغ از جناح ها براساس شایسته سالاری قرار دهید.

سعیدی در پایان بر لزوم پرداخت حق آبه کشاورزان استان اصفهان و شهرستان مبارکه و رسیدگی به وضعیت فرهنگیان تاکید کرد.

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: